Bursalı çevreciler isyanda! 'Geleceğimizi çöpe atmayacağız'

Bursa'nın Kayapa Mahallesi'nde yapılması planlanan Entegre Katı Atık Geri Kazanım ve Bertaraf Tesisi projesi ile ilgili halkı bilgilendirme toplantısı çevreciler tarafından protesto edildi.

Bursalı çevreciler isyanda! 'Geleceğimizi çöpe atmayacağız'

BURÇED şirketi tarafından yapılması planlanan 'Entegre Katı Atık Geri Kazanım ve Bertaraf Tesisi' projesi ile ilgili Kuruçeşme Mahallesi'nde yapılmak istenen ÇED halkı bilgilendirme toplantısı, bölge halkı tarafından protesto edildi.

Bursa Kayapa Çöp Depolama ve Yakma Tesisine Hayır Platformu'nun desteğiyle 'Geleceğimizi Çöpe Atmayacağız, Çöp Yakma Tesisi Yaptırmayacağız' yazılı pankartla şirket ve bakanlık temsilcilerini protesto eden mahalleli, toplantının yapılacağı salona girmeyerek toplantının geçersiz sayılmasını istedi. 'Toprağıma, suyuma, ormanıma dokunma', 'Çocuklarımızın geleceğini yaktırmayacağız', 'Doğanın talanına hayır!' ve 'Çöp yakma tesisi istemiyoruz' yazılı dövizlerle sloganlar atan bölge halkı, yaşamlarını tehdit edecek tesise ve tesislere karşı mücadelede kararlı olduklarını belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER