Büyükşehir’den Öğrencilere Aşti’de Güler Yüzlü Karşılama

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara’daki üniversitelere kayıt yaptırmak için şehir dışından gelen öğrencileri AŞTİ’de kurduğu “Öğrenci Bilgilendirme Masası”nda güler yüzle karşılıyor.Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Kültürel...

Büyükşehir’den Öğrencilere Aşti’de Güler Yüzlü Karşılama
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara’daki üniversitelere kayıt yaptırmak için şehir dışından gelen öğrencileri AŞTİ’de kurduğu “Öğrenci Bilgilendirme Masası”nda güler yüzle karşılıyor.
Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Kültürel İşler Daire Başkanlığı, yüksek öğrenim kayıtlarını yaptırmak için kent dışından gelen öğrencilere ilk hizmetini danışmanlık ve ulaşım konusunda sunuyor. Sıcak bir ilgiyle karşılanan öğrencilere çay, su ve Halk Ekmek Fabrikası’nın özel imalatı Şampiyon Ekmek’ten oluşan bir kahvaltı ikram ediliyor. Öğrencilere ayrıca Ankara’nın tanıtım kitapçığı ile haritası hediye ediliyor.
Başkent’e kayıt için velileri ile birlikte veya yalnız gelen ve kenti henüz tanımayan öğrencilerin üniversitelerin kayıt merkezlerine kadar taşınması ile ulaşım sorunu da çözülüyor. Kent içi üstü açık gezi otobüsleriyle verilen hizmet 3 ayrı güzergahta gerçekleştiriliyor. Eskişehir Yolu üzerindeki güzergahta ulaşımı sağlayan otobüsleri ile ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü, Başkent Üniversitesi ve Çankaya Üniversitesi’ne kayıt yaptıracak öğrenciler okullarına ulaştırılıyor. Beşevler yönüne giden otobüs ise Hacettepe Üniversitesi’nin Sıhhiye Merkezi ve Devlet Konservatuar, Gazi Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne kayıt yaptıracak öğrencileri kayıt merkezlerine gidiyor. Gölbaşı, İncek güzergahında ulaşımı sağlayan otobüsler ise Atılım Üniversitesi, Polis Akademisi, Gazi Üniversitesi Gölbaşı Kampüsü ve Ankara Üniversitesi Gölbaşı Kampüsü’nde kayıt yapacak öğrencileri taşıyor.
ÖĞRENCİLER HİZMETTEN MEMNUN
Sosyal ve kültürel projeleriyle örnek olan Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara’daki okulları kazanan üniversite öğrencilerine ilk günden gösterdiği ilgi öğrenci ve velilerinin takdirini kazanıyor. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni kazanarak kayıt yaptırmak için anne ve babası ile birlikte Başkent’e gelen Ayşenur Arslan, Büyükşehir Belediyesi’nin gösterdiği ilgiden büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Ankara’ya kayıttan bir gün önce geldik. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bizim için tahsis ettiği otobüs ile yeni okulumu gördüm. Bugün ailem ile birlikte Ankara’da kalacağız, bize kalacak yer bulmamız konusunda da fikir verdiler. Bize yardımcı olan tüm personele çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Hacetteepe Üniversitesi Matematik Bölümü’ne kayıt yaptırmak için Bandırma’dan babası ile birlikte gelen üniversite öğrencisi Gizem Akacan da, “Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte babamla Ankara’ya geldik. Burada bizi çok sıcak karşıladılar, yardımcı oldular. Bugün kayıt işlemlerimizi tamamladıktan sonra Bandırma’ya döneceğiz. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bize verdiği bu hizmetten dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne kayıt yaptırmak için babası ile birlikte Ankara’ya gelen Sevde Süslü ise, karşılamadan hayli memnu olduğunu kaydederek, “Beni kayıt için okuluma götürmekle kalmadılar, kayıt yaptırmayı düşündüğüm yurt yerini de bana tarif ettiler ve yol gösterdiler. Belediyenin ekmeği ve çay ikramı da sabah sabah çok güzel oldu. Yediğimiz Şampiyon Ekmek de Ankara’ya özelmiş. Ankara Büyükşehir Belediyesi çıkartıyormuş, Şampiyon Ekmeği de çok beğendim. Her şey için teşekkürler” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER