Can-kur’dan 1 Günde 2 Yüzük Operasyonu

Adana’da Can-Kur ekipleri, 1 günde 2 kişinin sıkışan yüzüğünü hastane acil servisinde keserek çıkardı.Edinilen bilgiye göre olaylar, merkez Seyhan ilçesine bağlı Yeni Baraj Mahallesi ve merkez Yüreğir ilçesine bağlı Karacaoğlan Mahallesi’nde...

Can-kur’dan 1 Günde 2 Yüzük Operasyonu
Adana’da Can-Kur ekipleri, 1 günde 2 kişinin sıkışan yüzüğünü hastane acil servisinde keserek çıkardı.
Edinilen bilgiye göre olaylar, merkez Seyhan ilçesine bağlı Yeni Baraj Mahallesi ve merkez Yüreğir ilçesine bağlı Karacaoğlan Mahallesi’nde meydana geldi. 21 yaşındaki Ağit Oğuz, parmağına taktığı yüzüğü bir daha çıkartamayıp parmağı şiştiği için Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gitti. Ancak buradaki doktor da ve görevliler de yüzüğü çıkartamayınca Can-Kur ekiplerinden yardım istendi. Hastaneye gelen ekip yüzüğün altına demir bir alet yerleştirip üzerine su dökerek spiralle yüzüğü kesip çıkardı.
Can-Kur birinci yüzük operasyonunu gerçekleştirdikten sonra bir yüzük sıkışması ihbarı da Adana Devlet Hastanesi’nden geldi. Can-Kur ekipleri hemen hastane acil servisine ulaştı. Burada da kızının serçe parmağına taktığı yüzüğü bir daha çıkartamayan Sinan Songur bulunuyordu. Ekipleri hemen yüzüğü dikkatli bir şekilde keserek Songur’un parmağından çıkardı. Songur kızının yüzüğü taktığını bir daha çıkartamadığını bu nedenle hastaneye geldiğini ancak onlar da çıkartamayınca Can-Kur ekiplerine haber verdiğini, onlar sayesinde yüzüğün çıktığını söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER