“CD VE DVD’LERDE PLAĞIN TADI YOK”

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yılların plak satıcısı 63 yaşındaki Halit Güzeldemirci, plaktan aldığı müzik keyfini CD ve DVD’lerden alamadığını belirtti.Fatsa’ya yıllar önce müzik market açtığını ve işini son zamana kadar iyi yaptığını...

“CD VE DVD’LERDE PLAĞIN TADI YOK”
Ordu’nun Fatsa ilçesinde yılların plak satıcısı 63 yaşındaki Halit Güzeldemirci, plaktan aldığı müzik keyfini CD ve DVD’lerden alamadığını belirtti.
Fatsa’ya yıllar önce müzik market açtığını ve işini son zamana kadar iyi yaptığını belirten Güzeldemirci, “Plak benim için bir müzik dinleme ziyafeti. Halen gramofonuma plakları takıp eski şarkıları en iyi sanatçılardan dinlemek bana huzur veriyor. Elimde yaklaşık 2 binin üzerinde plak var ve bu önemli arşive sahip olduğum için çok mutluyum” dedi.
Plak dinlerken huzur buluyorum diyen Halit Güzeldemirci: “Plaktan aldığım müzik keyfini ne kasette ne de CD ve DVD’lerden almadım. En çok Türk sanat müziği plaklarını dinlemeyi tercih ediyorum. Çünkü benim için Türk sanat müziği büyük bir tutkudur. Müzeyyen Senar, Zeki Müren, Gönül Yazar, Neşet Ertaş, Musa Eroğlu dinlediğim sanatçıların önünde geliyor. Ben plakçılığa ömrümü adadım, işimi çok severek yaptım. Bir daha dünyaya gelsem yine bu sektörde çalışırım ” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER