Çevre için, Yeşilçam'ın yıldızları bir araya geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın çevre farkındalığı için düzenlediği yarışmada Yeşilçam'ın önemli isimlerinin olacağı jüri üyesinin yanı sıra dereceye giren filmlere 100 bin TL ödül dağıtacak.

Çevre için, Yeşilçam'ın yıldızları bir araya geliyor
Üniversiteli gençler arasında çevre farkındalığın artması ve genç yeteneklerin sinema sektörüne katılımının sağlanması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı bir yarışma düzenliyor.

Çevre farkındalığının arttırılması için “Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması”nda Yeşilçam’ın önemli isimlerinden bir jüri heyeti olacak.

Yeşilçam yıldızlarının bir araya geldiği jüri heyetinde Türkan Şoray, Ediz Hun, Hülya Koçyiğit, Cihan Ünal, Hakkı Ergök, Serdar Kılıç’ın yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk yer alacak.

Yeşilçam’ın önemli isimlerinin değerlendireceği “Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması”na toplam 47 üniversite ön kayıt yaptırdı. Bakanlık, yarışmada dereceye giren çevre temalı kısa filmlere toplam 100 bin TL ödül dağıtacak.

15 Şubat 2015 tarihine kadar sürecek yarışmanın ödül töreni, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde 15 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilecek.

Yarışma ile ilgili her türlü duyuru ve bilgiye www.yesilekrankisafilm.com adresinden ulaşılabilecek.


Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326