Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Ve Erenler Belediyesi Arasında Kentsel Dönüşüm Protokolü İmzalandi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Sakarya’nın Erenler Belediyesi arasında Kentsel Dönüşüm Protokolü imzalandı.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da destek verdiği projenin imza töreninde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris...

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Ve Erenler Belediyesi Arasında Kentsel Dönüşüm Protokolü İmzalandi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Sakarya’nın Erenler Belediyesi arasında Kentsel Dönüşüm Protokolü imzalandı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da destek verdiği projenin imza töreninde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, “Parti farkı gözetmeden bütün belediye başkanlarına çağrıda bulunuyorum. İsterlerse belediye kanunundan yararlansınlar. Eğer öyle değilse bizimle birlikte muhatap olsunlar, biz yol haritasını beraber yapalım. Şu güzel manzarayı, mutluluğu birlikte yaşayalım. Belediyelere de çağrımdır. Kentsel dönüşüm gerekliliği var” diye konuştu.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ise, “Türkiye’yi sarsan deprem günlerinden sonra çok anlamlı bir anlaşma yapacağız. Şehirlerimizi yeniden planladığımızı, yeniden yaşanabilir hale getirdiğimizi, bununla da yetinmediğimizi, çağdaşlaştırmaya çalıştığımızı, bütün alt ve üst yapısıyla yenilemeye, çağa uygun hale getirmeye çalıştığımızı gösteren projeler bunlar” dedi.
Konuşmaların ardından Bakan Güllüce ve Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, ‘Kentsel Dönüşüm Protokolü’nü imzaladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER