CHP Bursa İl Başkanı Karaca'dan Gürsu'ya 'geçmiş olsun' ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Gürsu İlçe binasına dün gece saat 22.00 sıralarında taşlı saldırı yapıldı. Güvenlik kameralarının incelenmesiyle polis tarafından kimliği tespit edilen saldırgan C.K. gözaltına alındı. Saldırganın ağabeyi M.K'nın AKP'den ilçe belediye meclis üye adayı olduğu ortaya çıktı. CHP Gürsu İlçe Başkanı Haşim Öztürk ve yönetimini ziyaret eden CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca saldırıya sert tepki gösterdi. Karaca, "Bu basit bir olay değildir. Bir tane meczubun taş alarak ilçe binasına atması değildir. Arkasında kim var, hangi güçler var, kim azmettirdi, bunların üzerine gideceğiz" dedi.

CHP Bursa İl Başkanı Karaca'dan Gürsu'ya 'geçmiş olsun' ziyareti

Karaca şunları söyledi:

"Bu korkunun ifadesidir. 20 yıllık kurdukları saadet düzeninin sayılı günler kaldığını bilen belli çevreler alçakça saldırılarla bizi korkutacaklarını yazacaklarını sanıyorlar. Şimdi gördünüz mü? camı kırdığınızda bizim korktuğumuzu mu düşünüyorsunuz? Halk Partisi iktidara yürüyen partidir, iktidara hazırdır. Biz kin ve nefret yapmıyoruz, intikam alma duyguları yaşamıyoruz. Bugün bu ülke artık açlık sınırıyla mücadele ediyor, sınavda intihar ediliyor, insanlar temel ihtiyaçlarını karşılama sıkıntısı çekiyorlar. Yüzlerce sorun varken, ülkenin yetkililerini de bir an önce bu tip olaylara karşı daha sıkı önlem alma konusunda uyarıyoruz. Dikkatlerini çekiyoruz. Bu olayı da sonuna kadar takip edeceğiz."

CHP Gürsu İlçe Başkanı Haşim Öztürk de olayın sadece Cumhuriyet Halk Partisi binasının birkaç camına atılmış bir taştan ibaret olmadığını kaydetti. Öztürk, "Bu yaşadığımız, siyasi ortamın gerginliğinin yarattığı bir sonuçtur. Ülkenin en tepesinden pompalanan şiddet sarmalının ilçemizde vücut bulmuş halidir. Biz her ne olursa olsun şiddetten kaçınacağız. Genel başkanımızın özellikle itidalli olacağız söylemi üzerine hak, hukuk, adalet çerçevesinde bu mücadelemizi sonuçlandıracağız. Bu mücadelemizle 2023'te demokrasimizi gerçekten taçlandıracağız. Bu mücadelemiz bunun içindir. Geldiğimiz nokta itibariyle bunu hazmedemeyen çevreler güruhlar her zaman olacaktır" diye konuştu.

Öztürk sözlerini şöyle tamamladı:

"Gürsu da şiddete mahal vermeyeceğiz, şiddetin tarafı olmayacağız, mutedil davranacağız, buradaki komşuluk hukukumuzun zarar görmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Genel başkanımızın Türkiye'de yarattığı kucaklayıcı siyaset anlayışı, bizim ilçemizdeki siyaset, görüntü biçimimiz birilerini rahatsız etmiş olacak. Bunların bir taşı bizi yıldırmayacak, yıldırmamalı, yıldıramaz"

İlçe Başkanı Öztürk, İlçe Kaymakamı ve olaya hızla müdahale eden İlçe Emniyet Müdürü'ne de teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER