Chp Olağanüstü Kurultayı

ANKARA (İHA) – CHP Genel Başkan adayları Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce, CHP 18. Olağanüstü Genel Kurultayı’nda oylarını kullandı. Kılıçdaroğlu açıklama yapmazken, İnce ise, “Oyumu AK Parti’yi yenecek, önce Davutoğlu’nu,...

Chp Olağanüstü Kurultayı
ANKARA (İHA) – CHP Genel Başkan adayları Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce, CHP 18. Olağanüstü Genel Kurultayı’nda oylarını kullandı. Kılıçdaroğlu açıklama yapmazken, İnce ise, “Oyumu AK Parti’yi yenecek, önce Davutoğlu’nu, sonra Tayyip Erdoğan’ı oradan indirecek olan bir iddiaya verdim” dedi.
CHP 18. Olağanüstü Genel Kurultayı’nda genel başkan seçimlerine geçildi. Adaylarda ilk sandığa giden isim Muharrem İnce oldu. İnce, oyunu kullandıktan sonra açıklamada bulundu. İnce, oyunun rengini açıklamayacağını belirterek, “Oyumun rengini açıklayamam. Oyumu umuda ve özgüvene verdim. Oyumu başbakan adayıma verdim. Oyumu AK Parti’yi yenecek, önce Davutoğlu’nu, sonra Tayyip Erdoğan’ı oradan indirecek olan bir iddiaya verdim. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Mevcut Başkan Kılıçdaroğlu, oyunu İnce’den sonra kullandı. Gazetecilere bir açıklama yapmayan Kılıçdaroğlu, oy kullandığı salondan ayrılırken de partililerle ‘selfie’ çektirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER