‘‘çobanın Bayramı’’ Seferihisar’da Kutlanacak!

Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği alanında Türkiye’nin en büyük organizasyonu olan ‘‘İzmir Koyun Keçi Panayırı’’ 20-21 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleşecek. Sektör Temsilcileri ve üreticiler, Türkiye’nin en modern küçükbaş...

‘‘çobanın Bayramı’’ Seferihisar’da Kutlanacak!
Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği alanında Türkiye’nin en büyük organizasyonu olan ‘‘İzmir Koyun Keçi Panayırı’’ 20-21 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleşecek. Sektör Temsilcileri ve üreticiler, Türkiye’nin en modern küçükbaş çiftliklerine ev sahipliği yapan Seferihisar’da 4. kez düzenlenecek dev organizasyonda buluşacak.
Geçtiğimiz yıl 40.000 kişinin ziyaret ettiği İzmir Koyun Keçi Panayırına, bu yıl da Türkiye çapında 7 bölge ve 81 ilden yoğun katılım bekleniyor. Canlı damızlık küçükbaş hayvan sergisi, süt ve süt teknolojileri, yem teknolojileri, hayvan sağlığı ve enerji sistemleri sergileriyle dikkat çeken organizasyon, bu anlamda yine Türkiye’de birçok ilki bünyesinde barındıracak.
YENİLİKLER VE SEKTÖREL TECRÜBE PAYLAŞILACAK
‘‘Damızlık Küçükbaş Hayvan Pazarı’’, ülkemiz küçükbaş yetiştiricilerine sağlayacağı iletişim ve yerinde görme/seçme olanağının yanı sıra, katılım artışı sağlamakla besicilerimizin buluşma noktası olacaktır. Kanaat önderleri, bakanlık temsilcileri ve bürokratların yanı sıra Türkiye Çapında Birlik Başkanlarının da iştirak edeceği panayırda, Koyun-Keçi yetiştiricileri, sektördeki en son yenilikler ve teknolojik gelişmeleri uzman akademisyenlerin katılacağı paneller ile takip edecek. Küçükbaş hayvan sektörünün bilgi, deneyim ve teknoloji paylaşımında bulunmasını amaçlayan Panayır, uzun vadede Türkiye’nin Et, Süt ve Süt ürünleri alanında dünya ölçeğinde söz sahibi olmasını hedeflemektedir.
KUZU VE OĞLAK ETİ ÖN PLANDA!
Geçtiğimiz yıllarda yerel ve ulusal basının yakından takip ettiği, internet ortamı ve gazetelerde yüzlerce haber konusu olan ve kapanış gününde ulusal televizyon kanallarının canlı yayınlar ile haber bültenlerine taşıdığı Panayır kapsamında, İzmir Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin hazırladığı ‘‘Kuzu ve Oğlak Eti Tanıtım Grubu’’ projesinin lansmanı gerçekleştirilecektir.
7 bölge, 81 ilden katılımın gerçekleşeceği Panayıra, yöre ve çevre il/ilçe ziyaretleri ile birlikte geniş katılım beklenmekte. 5.000 kişinin direkt davet edilip ulaşım organizasyonun yapılacağı etkinlikte, sektörde faal olan tüm paydaşlarımızın yanında; Başta Ege, Marmara ve Akdeniz Bölgelerinde bulunan Koyun-Keçi yetiştiricileri birliklerinin üye katılımları ile 4. İzmir Koyun&Keçi Panayırı’na sektörle doğrudan bağlantılı 20.000, toplamda ise 35.000 ziyaretçi bekleniyor.
Koyun-keçi besiciliği ve yetiştiriciliği alanında yeni yatırımlara hazırlanan girişimciler için de büyük bir fırsat olacak organizasyon, sektöre adım atmak isteyen girişimcilerin; Sektöre destek veren kurum temsilcileri, hali hazırda bu işi meslek olarak gerçekleştiren yetiştiriciler, bilim insanları ve akademisyenler ile buluşup fikir alışverişi yapmalarına zemin hazırlayacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER