Çocuk Eğitim Merkezi Projesi Devam Ediyor

Erzurum GHSİM Palandöken Gençlik Merkezi, İçişleri Bakanlığı’nın destekleri ile çocuklara yönelik eğitim projesi çalışmalarını yoğunlaştırdı.Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Palandöken Gençlik Merkezi bünyesinde...

Çocuk Eğitim Merkezi Projesi Devam Ediyor
Erzurum GHSİM Palandöken Gençlik Merkezi, İçişleri Bakanlığı’nın destekleri ile çocuklara yönelik eğitim projesi çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Palandöken Gençlik Merkezi bünyesinde uygulanan ve Erzurum Gençlik Spor Kulübü tarafından hazırlanan, Çocuk Eğitim Merkezi Projesi, İçişleri Bakanlığı ve Dernekler Daire Başkanlığı tarafından destekleniyor. Bu proje sayesinde minik yüreklerin yüzleri gülüyor. Palandöken Gençlik Merkezi Tesis Amiri ve Gençlik Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Metin Günay, desteklerinden dolayı İçişlerie Bakanı Efkan Ala ve Dernekler Daire Başkanlığına teşekkür etti. Günay, “Çocuk Eğitim Merkezi Projesinin amacı, ilimizde yaşayan 100 dezavantajlı çocukların, sosyal aktiviteler aracılığıyla kendi potansiyellerini kazandırmaktadır. Proje kapsamında, okuluna devam ederken, bir yandan da sokakta çalışma risk altında bulunan, 100 dezavantajlı çocuğu içerisine alan çocuk eğitim merkezi projesi çocukların geleceğine umut olmaktadır” dedi.
GÖNÜLLÜ GENÇLER DE İŞ BAŞINDA
Palandöken Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri’nin yanı sıra gönüllü gençlerde projeye hizmet ediyor. Palandöken Gençlik Merkezi Tesis Amiri Metin Günay, Bu anlamlı proje kapsamında üniversite öğrencilerinden oluşan gönüllü gençlerin çocukların okullarına yönelik eğitim programları düzenleyerek, çocuklara örnek olduklarını söyledi. Günay, “Çocuk eğitim merkezi projesi çocukların ailelerini de kapsamaktadır, aileler arasında daha güçlü bir iletişim bağı oluşturmaktadır. Böylelikle çocuklar, sokaklar yerine çocuk eğitim merkezinde geleceklerini uzman eğitmenler eşliğinde geleceğinin planlarını şimdiden kurmaya başladılar. Çocuk Eğitim Merkezi Projesi bölgemizde bulunan çocukların kültüler ve sanatsal etkinlik kazandırılması hedef edilmiştir. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme kurumunun verilerine göre, 10 ilde 50 binden fazla çocuğun sokakta çalışması durumunda biliniyor” diye konuştu.
1 Eylül 2014 tarihinde başlayan proje 1 Mart 2015’te sona erecek. Çocuklar, Proje sürecinde Halk müziği konserlerini, devlet tiyatroları sahnesinde gösterime sunabilecek. Proje kapsamında ayrıca bağlama, gitar dinletileri gibi sosyal aktivetelerde düzenlenecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326