ÇORUM BELEDİYE BAŞKANI MUZAFFER KÜLCÜ;

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum’un meydan ihtiyacının bulunduğunu belirterek yıllardır tartışılan ancak bir türlü gerçekleştirilemeyen meydan projesini hayata geçireceklerini söyledi.Belediye Meclisi toplantısında konuşan...

ÇORUM BELEDİYE BAŞKANI MUZAFFER KÜLCÜ;
Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum’un meydan ihtiyacının bulunduğunu belirterek yıllardır tartışılan ancak bir türlü gerçekleştirilemeyen meydan projesini hayata geçireceklerini söyledi.
Belediye Meclisi toplantısında konuşan Başkan Muzaffer Külcü, mimarisi, alt yapısı, yeşil alanları ve meydanları bulunan kentlerin her zaman çekim merkezi olduğunu ve insanlarda iz bıraktığını belirtti.
Bu gerçeklikten hareketle göreve geldikleri günden itibaren her alanda hassas davrandıklarını dile getiren Başkan Külcü, mimari alanda yapılan çalışmaların geçmiş dönemlerle kıyas edilemeyeceğini vurguladı.
Şehrin herkesin olduğunu anlatan başkan Külcü, “Yarınımızın daha güzel olması ve gelecek nesillere daha güzel bir şehir bırakmak istiyoruz. Gazi, Farabi ve İskilip caddelerine 3 ayrı meydan inşa edeceğiz. Farabi caddesinde meydan yolları ve yeşil alanlarıyla birlikte 40 dönüm olacak. Bundan sonra siyasi partilerimizin mitinglerini burada yapacak. Hayvan Pazarı ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün olduğu bölgeye ikinci meydanı yapacağız. Burasının da mülkiyetiyle ilgili bir problem kalmadı. Valilik binasının oraya da üçüncü meydanımızı yapacağız. Altında otoparkta olacak” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER