Coşkunöz`de de üretim durdu!

Otomotiv devlerine büyük şok. OYAK Renault ve Tofaş’ın ardından Coşkunöz işçileri de üretimi durdurdu. İşçiler eylemlerine devam ediyor.

Coşkunöz`de de üretim durdu!
Otomotiv devlerine büyük şok. OYAK Renault ve Tofaş’ın ardından Coşkunöz işçileri de üretimi durdurdu. Yönetimden gelen duyuruya karşın işçiler eylemlerine devam ediyor.

OYAK Renault Otomobil Fabrikası'nda işçilerin sendika değişikliği ve ücret artışı talebiyle üretimi durdurmasıyla başlayan eylem diğer otomotiv devlerine de yayılıyor. Renault'daki eylem 24 saati aşkın süredir devam ederken, Tofaş’ta da ücretlerin artırılması talebiyle dün saat 16:00’da fabrika önünde başlayan eylem sürüyor.

Dün akşam saatlerinde Coşkunöz İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Müdürlüğü'nden yapılan duyuruya rağmen, bugün sabah saatlerinden itibaren eylemde olan Coşkunöz işçileri de eylemine devam ediyor.

Coşkunöz İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Müdürlüğü'nden yapılan duyuruda, şöyle denildi:

‘TALEPLERİNİZİN YERİNE GETİRİLMEYECEĞİNİ BİLİNİZ’

"15/05/2015 Cuma akşamı saat 23:30’dan itibaren işbaşı yapmamak ve biten vardiyanın ardından iş yerini terk etmemek suretiyle başlatmış olduğunuz eylemler kanun dışı olup, sonuçları bazı hukuki yaptırımları gerektirmektedir.

Ayrıca yapmış olduğunuz eylemler neticesinde ileri sürmüş olduğunuz taleplerinizin işyerimiz tarafından yerine getirilmeyeceğini bilmenizi isteriz. Hiç istemediğimiz bir şekilde 60 yılı aşkın köklü kuruluşumuzun çalışanları ile karşı karşıya getirilmemesi için sağduyulu davranmanızı ve en kısa sürede işlerinizin başına dönmenizi beklemekteyiz.

Bu itibarla vardiyası başlaya çalışanlarımızın iş başı yapması ve vardiyası sona eren çalışanlarımızın iş yerini terketmesi hususunu önemle belirtiriz." 
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2015, 12:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
kamuran önder
kamuran önder - 7 yıl Önce

Bu oyuna gelenler bir şeyin farkında değiller bu ülke ekonomisine vurulan bir darbe bunun zararını yine kendileri çekecek bu fabrikalar yatırımlarını durdurursa binlerce işsiz kalan olacakbunun daha vahimi çocukların geleceğini karartıyorlar evladını sevmiyorlar demekki birde ddüşünsünler niye bu olayları fransız devrimci sendika örgütlüyor hiç düşündülermi niye reno ve tofaş yatırım kararı aldıktan sonra bu eylemler başladı biraz düşünsünler buna benzer bir eylrm tekstilde de olmuştu bakın şimdi tekstil çin hindistan gibi ülkelerin eline geçti bu kıriz biraz daha devam ederse merak etmeyin ülkemiz alt üst olur göreceksiniz o zaman ben bu insanları
O zaman göreceğim kapı kapı gezip iş arayacaklar

SIRADAKİ HABER

banner321

banner326