Çü Academıc Quartet Konseri

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanlarından oluşan Akademic Quartet, ulusal ve uluslararası birçok prestijli etkinlikte sahne almaya devam ediyor. ÇÜ Akademic Quartet, Hatay’ın Arsuz ilçesinde düzenlenen “8....

Çü Academıc Quartet Konseri
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanlarından oluşan Akademic Quartet, ulusal ve uluslararası birçok prestijli etkinlikte sahne almaya devam ediyor. ÇÜ Akademic Quartet, Hatay’ın Arsuz ilçesinde düzenlenen “8. Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri” kapsamında konser verdi.
Türk Tabipleri Birliği Eski Başkanı Dr. Füsun Sayek’i anmak amacıyla Arsuz ilçesinde her yıl düzenlenen Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri’nin sekizincisi 1-31 Ağustos 2014’te tarihleri arasında, Arsuz’da 1800’lerden kalma ve artık bir ‘Kültür Ve Müze Evi’ olarak kullanılan İskender Sayek Evi’nde gerçekleşti.
ÇÜ Academic Quartet’in kapanış konserini gerçekleştirdiği ve Arsuz Belediye Başkanı, Başkan Yardımcısı, yurtiçi ile yurtdışından 200’e yakın seçkin davetli tarafından izlenen etkinlikte, defalarca yoğun alkış ve bis isteği üzerine sahneye çağırılan Academic Quartet dakikalarca ayakta alkışlandı.
Konser sonunda Prof. Dr. İskender Sayek, Çukurova Üniversitesi’ne ve Academic Quartet üyeleri Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bayık, Levenet Taşkesen, Levent Ayan ve Serdar Büyükedes’e, böylesine önemli bir etkinlikte sahne alıp destek verdikleri için teşekkür etti.
ÇÜ AKADEMIC QUARTET HAKKINDA
Akademic Quartet, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim elemanlarından kurulmuş bir grup olarak çalışmalarına devam ediyor. Birçok ulusal ve uluslararası etkinliklerin açılış ve kapanış törenlerinde ulusal ve uluslararası festivallerde sahne alan grup, bas, bariton, tenor ses renginden oluşan solist öğretim elemanları yanında, piyanoda bir öğretim elemanı ile konserlerini vermektedir.
Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği’ni kendi tarzıyla yorumlayan Akademic Quartet’in repertuvarında Türkçe eserlerin yanında, İtalyanca, Rusça, Fransızca, Almanca, Azerice, İngilizce, Arapça’dan oluşan tanınmış birçok eser bulunuyor. Bu doğrultuda Çukurova Üniversitesi’nin, Üniversite bünyesindeki Devlet Konservatuvarı’nın, Adana’nın ve Türkiye’nin ulusal ve uluslararası arenada tanıtımını başarıyla yapan grup, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bayık (Bas), Levent Ayan (Tenor), M. Levent Taşkesen (Bariton) ve Serdar Büyükedes’ten (Piyano) oluşuyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER