banner417

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2023 Roman Buluşması-Yüzyılın Romanını Birlikte Yazıyoruz" programında önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2023 Roman Buluşması-Yüzyılın Romanını Birlikte Yazıyoruz" programında konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2023 Roman Buluşması-Yüzyılın Romanını Birlikte Yazıyoruz" programında önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle; Romanlar, kardeşlerim, sevgili gençler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sizlere kardeşlerim diye lafın gelişi olsun diye hitap etmiyorum. Aynı ekmeği bölüşüp yediğimiz, aynı hüzünleri paylaştığımız için sizler benim kandan öte can kardeşlerimsiniz. Birileri sizin adınızı sadece siyaseten anar, birileri sadece oy istemek için kapınızı çalar bizim sizinle geçmişten bugüne kadar son nefesimize kadar sürecek olan yol arkadaşlığımız var. Kardeşliğimizi daha da güçlendireceğiz. Sizinle yol arkadaşlığımız çocuklukta birlikte büyüdüğümüz sokaklarda kalmadı. Aynı sokaklarda beraber yürüdük, hangi göreve geldiysem hangi sorumluluğu üstlendiysem hep dönüp size baktım. Yaptığım çalışmaların şahidi sizlersiniz. 


81 vilayetimizi ve 85 milyon vatandaşımızı kucaklarken Romanlar başta olmak üzere hiç kimseyi dışarıda bırakmadık. Kimsenin kökenine, diline, inancına, başka herhangi bir farklılığına bakmadık. Kalbimiz hep sizlerle birlikte oldu. Bizi çekemeyenler, patlasın çatlasın diyoruz. Daha doğrusu ne çatlasınlar ne patlasınlar ilham alsınlar yeter diyoruz. Geleceğe nasıl beraber bakılır görsünler. Biz Yüzyılın Romanını birlikte yazalım onlar da bakıp okuyup anlasınlar diyoruz. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında Türkiye Yüzyılı'nı inşa etmeye hazırlanırken bir kez daha sizlerin yol arkadaşlığına talibim. Şimdi buradan, benim bu çevredeki bütün kardeşlerim bilir doğup büyüdüğüm yer burası Kasımpaşa. 

Bu Haliç neydi çamur deryası, buradan kokudan geçilmezdi. Burayı biz temizledik. Şimdiki haline biz getirdik. Bizden sonra gelenler maalesef aynı temizliği devam ettirmedikleri gibi ne yazık ki buraya pislik akıtıyorlar. Haliç'ten öyle bir ses verin ki İstanbul'un dört bir köşesinden ülkemizin tüm vilayetlerinden duyulsun. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner419