Deniz Harp Okulu’nda Mezuniyet Coşkusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Deniz Harp Okulu’nda 241. Dönem Diploma ve Sancak Devir-Teslim Töreni’ne katıldı.Deniz Harp Okulu’nda 241. Dönem Diploma ve Sancak Devir-Teslim Töreni, Cumhurbaşkanı Recep...

Deniz Harp Okulu’nda Mezuniyet Coşkusu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Deniz Harp Okulu’nda 241. Dönem Diploma ve Sancak Devir-Teslim Töreni’ne katıldı.
Deniz Harp Okulu’nda 241. Dönem Diploma ve Sancak Devir-Teslim Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve kuvvet komutanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Protokolü selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından mezun olan teğmenlere “Merhaba Deniz Harp Okulu. Yeni rütbeleriniz hayırlı olsun” diye seslendi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende yapılan konuşmaların ardından dönem birincisi Teğmen Mert İdacı tarafından denizcilere has usul ve deyimlerle 241. yıl baklası denize verildi.
Törende daha sonra dönem birincisi Teğmen İdacı’ya diplomasını Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi. Dönem ikincisi Teğmen Ahmet Kirez diplomasını TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in elinden alırken, Başbakan Ahmet Davutoğlu da dönem üçüncüsü Teğmen Eren Tüfekçi’ye diplomasını takdim etti.
Mezuniyet töreni, Deniz Harp Okulu Marşı’nın okunması ve mezunların geçit töreniyle son buldu. Tören kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı helikopterler de bir gösteri yaptı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER