Devlet Opera ve Balesi’nden Aslı Ayan için açıklama

Devlet Opera ve Balesi’nden solist sanatçı Aslı Ayan’ın görevden alınmasına açıklama geldi.

Devlet Opera ve Balesi’nden Aslı Ayan için açıklama
2,5 ay önce Antalya Devlet Opera ve Balesi’ne (ANTDOB) vekâleten müdür olarak atanan solist sanatçı Aslı Ayan’ın arkadaşlarıyla plajda çektirdiği ve Facebook'ta  paylaştığı fotoğraflar nedeniyle görevden alındığı iddialarına yanıt geldi.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nden gelen yanıtta "Görevden alınma diye bir şey yok.Çünkü kendisinin müdürlüğe atandığına dair resmi yazısı çıkmamıştı, vekâleten bu kadroyu işgal ediyordu. Şimdi o göreve Evin Atik Hanım atandı. Ancak bu süre içinde maalesef çok sevimsiz iddialar ortaya çıktı. Aslı Hanımın Facebook’tan foto paylaşıp görevinden alındığı iddiaları bayan olarak beni de çok üzdü” dedi.

Ne açıklaması yapacağız?

Medyada yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını savunan DOB Basın Koordinatörü Gülümden Karaman şöyle dedi: “Son derece sevimsiz haberler yayınlandı. Bu durum bizi çok üzdü. Aslı Hamın da bu konu ile ilgili bilgim yok diyor. Aslı Hanım bu kurumun emektarı, bu bir bayrak yarışı. Olmayan bir şey ortaya atılıyor ve kurumsal açıklama bekleniyor. Bu da tuhaf bir durum. Neyin açıklamasını yapacaksınız? Kaba bir tabir olacak ama bir diş hekimi birine tecavüz ediyor ve Diş Hekimleri Odası’ndan bu konu ile ilgili açıklama yapılması bekleniyor. Yani neyin açıklamasını yapacaksınız?”
 
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326