Didimli Balıkçılar Sezona Bereketli Başladı

Balık avlanma sezonunun başlamasıyla birlikte ülke genelinde olduğu gibi Didim’de de balıkçılar bereketli bir sezona başladı.1 Eylül tarihinde Balık Avlanma sezonun sona ermesinden sonra ülke genelinde olduğu gibi Didim’de de balıkçılar...

Didimli Balıkçılar Sezona Bereketli Başladı
Balık avlanma sezonunun başlamasıyla birlikte ülke genelinde olduğu gibi Didim’de de balıkçılar bereketli bir sezona başladı.
1 Eylül tarihinde Balık Avlanma sezonun sona ermesinden sonra ülke genelinde olduğu gibi Didim’de de balıkçılar ‘Vira bismillah’ diyerek sezonu açtı. Gece geç saatlerde Didim’den Ege Denizine açılan balıkçılar sabahın ilk ışıklarıyla birlikte gır-gır adını verdikleri teknelerle karaya yanaşıyor.
Altınkum’da bulunan iskeleye yanaşan Balıkçılar tarafından tutulan balıklar İzmir’e hale gönderilirken balık tutkunları ise kasası 30 TL’den balık alıyor. Sezonun bereketli başladığı görülürken, ağlara en fazla hamsi ve sardalye takılırken ayrıca kolyoz, trança, mercan ve istavroz yakalandığı görüldü. Hamsi ve sardalya 7 TL’de tezgahlarda satışa çıkıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER