Dikili’de Sümer Ezgü Konseri

Dikili Kültür-Sanat, Bilim-Düşünce ve Emek Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Festivalde 30 Ağustos Zafer Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen konserde ünlü sanatçı Sümer Ezgü sahne aldı.Gazeteci Tuncay Özkan, CHP Genel Başkan...

Dikili’de Sümer Ezgü Konseri
Dikili Kültür-Sanat, Bilim-Düşünce ve Emek Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Festivalde 30 Ağustos Zafer Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen konserde ünlü sanatçı Sümer Ezgü sahne aldı.
Gazeteci Tuncay Özkan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, CHP İl Sekreteri Sevda Erdan Kılıç ve CHP İl Başkan Yardımcısı Orhan Karaoğlu’nun da eşlik ettiği muhteşem fener alayı yürüyüşüyle başlayan gecede, ilk olarak sahne alan yerel sanatçı Erhan Yazar seslendirdiği şarkılarla büyük alkış aldı. Gecenin finalinde Sümer Ezgü’nün sahne almasıyla coşku tavan yaptı. Ezgü, geniş repertuarıyla hayranlarına müzik ziyafeti sundu. Denizli ve Burdur yöresine ait söylediği oyun havalarıyla herkesi oynatan Ezgü, duygusal türküleriyle de festival alanında duygusal rüzgarlar estirdi. Usta sanatçı, bazı türkülerini sahneden inip vatandaşlarla birlikte zeybek oynayarak söyledi. Törene katılan gaziler ile engelli hayranlarına özel ilgi gösteren usta sanatçı yaşama dair sunduğu kesitlerle büyük alkış aldı. Atatürk Meydanını dolduran coşkulu kalabalık hiç yerinde oturmadan dinlediği muhteşem konser 2 saat sürdü. Konserin sonunda Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’la karşılıklı zeybek oynayan Sümer Ezgü, Dikili’de kendisine gösterilen ilgiden dolayı çok duygulandığını ve hayatının en önemli konserlerinden birine imza attığını ifade ederek konserini tamamladı. Konser sonunda Başkan Tosun, günün anısına Sümer Ezgü ve ekibine plaket ve çiçek verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER