Diş Hekiminden 5 yaşındaki çocuk hastasına darp!

İstanbul’da 5 yaşındaki A. E. A. süt dişini çektirmek için annesiyle birlikte gittiği diş hekimi tarafından darp edildi. Diş hekimi I.E.’nin bir anda oğlunun yüzüne vurduğunu anlatan anne Çiller A., “Bir anda dönüp yüzüne vurdu. Ne yapıyorsunuz deyince de, ‘Elimi ısırdı’ defolun buradan diye küfürler etti” dedi. Polis çağıran Çiller A. diş hekiminden şikayetçi oldu. İddialar sonrası söz hakkı için ulaşılmaya çalışılan diş hekimi I.E ise telefonlarına yanıt vermedi.

Diş Hekiminden 5 yaşındaki çocuk hastasına darp!

İstanbul’da yaşayan Çiller A. 5 yaşındaki oğlu A. E. A.'nın dişini çektirmek için götürdüğü diş hekimi tarafından darp edildiğini iddia ederek suç duyurusunda bulundu. Oğlunun süt dişi kendisinin çektiğini ancak kökünün içerine kaldığı için diş hekimine götürdüğünü anlatan anne Çiller A., “Akraba tavsiyesiyle iyi bir yer diye gittim. Ancak içeri girdiğimizden itibaren bir negatiflik hissettim” dedi.

“ÇOCUKLA HİÇ İLETİŞİM KURMADI”

Diş Hekimi I. E.’nin ön muayeneyi yaptıktan sonra “Çekelim” dediğini anlatan Çiller A., “Uyuşturmak için iğne yaptı. Ancak iğneyi yapmadan önce çocuklar korkmasın diye uyuşturucu bir sprey de sıkması gerekiyormuş. Ben bunu bilmediğim için uyaramadım. Çocuğun ellerini birileri tuttu ben de kıpırdamasın diye kafasını tuttum” dedi. İğneyi yaptıktan sonra da diş hekiminin hiç çocukla iletişim kurmadığını söyleyen Çiller A. “Yani çocuk doktorları genelde çocuğu sakinleştirmek için sevgi sözcükleri söyler, geçti der. Bu hanımefendi arkasını döndü gitti. Damak uyuşana kadar da hiç ilgilenmedi” dedi.

“BİR ANDA YÜZÜNE VURDU”

Diş Hekimi I. E.’nin dişi çektikten sonra dişi kenara bıraktığını ancak bir elinin hala çocuğun ağzında olduğunu anlatan Çiller A., “Çekerken de çok ağladı zaten. Ben hala başında durup kafasını tutuyordum. Dönüp bir anda yakın mesafeden sertçe yüzüne vurdu. O an elinde ne olduğunu tam anlayamadım. Bağırmaya başladım, ‘Nasıl vurursunuz diye’ o da bana, ‘Elimi ısırdı’ dedi. Ben bağırmaya başlayınca bize, ‘Defolun gidin buradan’ diye kovdu. Polisi arayacağımı söyleyince küfür etmeye başladı. Ben şok oldum. Ne yapacağımı şaşırdım” dedi.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Polisi aradığında açık adresi öğrenmek için yanındakilere sorduğu sırada hekimin elindeki bir aleti göstererek, “Bunu senin kafana atarsam görürsün” dediğini söyleyen Çiller A., “Biz aşağı indiğimizde polisi beklerken bir çalışan yanımıza geldi. Bize, ‘Sizin yaptığınız da çok ayıp. Kaç yaşında kadın. Hasta zaten’ dedi. Polis geldikten sonra yukarı tekrar çıktı. Polis iddiaları sorunca I. E. vurduğunu kabul etti. ‘Elimi ısırdı dayanamadım vurdum’ dedi” ifadelerini kullandı. Polise ifade veren Çiller A. ve oğlu diş hekimi I. E.’den şikayetçi oldu.

İddialar sonrası söz hakkı için ulaşılmaya çalışılan diş hekimi I.E ise telefonlarına yanıt vermedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327