Diyanet İşleri Başkanı Görmez Ahlat’ta

BİTLİS (İHA) – Bazı gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Bitlis’te bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Müslümanların birbirlerinin katletmesinin çok vahim bir durum olduğunu belirterek, “Sadece silahların susması...

Diyanet İşleri Başkanı Görmez Ahlat’ta
BİTLİS (İHA) – Bazı gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Bitlis’te bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Müslümanların birbirlerinin katletmesinin çok vahim bir durum olduğunu belirterek, “Sadece silahların susması yetmez, sadece ateşin sönmesi de yetmez. Sönen ateşin küllerinden bahçeler yapmalıyız“ dedi.
Bitlis’in Ahlat ilçesinde, Amine Hatun Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu’nun açılışına katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, bu müessesenin kuruluşuna vesile olan herkese teşekkür etti.
Millet olarak Kur’an lafı geçildiğinde yüreklerindeki bütün yağların eridiğini belirten Görmez, “Kur’an’a hizmet deyince milletimizin yapmayacağı şey yoktur çünkü milletimizin her ferdi bilir ki, var oluşumuzdan bugüne kadar Kur’an’la aziz olduk. Burası Kur’an’ın hakikatlerini tüm dünyaya öğreten iman muallimleri yetiştiren bir kutlu beldedir. Kur’anı Kerim öyle bir kitap ki okunması ibadet, yüzüne bakılması ibadet, ezberlenmesi ibadet, dinlemesi ibadettir” dedi.
Hiçbir kardeşin üzülmeyeceği bir ülkede yaşamanın yollarının aranması gerektiğini vurgulayan Görmez, “Görüyoruz ki Müslümanlar birbirlerini katlediyor. Bu çok vahim bir durumdur. Onun için sadece silahların susması yetmez, sadece ateşin sönmesi de yetmez. Sönen ateşin küllerinden bahçeler yapmalıyız. Kardeşlik ağaçları dikmeli ve kardeşlik meyveleri devşirmeliyiz. Hep birlikte vatanımıza, milletimize, dinimize hizmet yolunda yarışmalıyız. Kalpler arasında merhamet şebekesini yeniden kurmalıyız” ifadelerini kullandı.
Programda Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban tarafından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’e ilçenin el sanatlarından olan Ahlat bastonu hediyeye edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER