DİYARBAKIR’DA ÖĞRENCİLERE YÖNELİK DİŞ TARAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Diyarbakır Sosyal Kalkınma ve Geliştirme Derneği’nce, öğrencilere yönelik ağız ve diş sağlığı taraması düzenlendi.Merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Şair Sırrı Hanım Ortaokulu’nda gerçekleştirilen ağız ve diş sağlığı taramasında,...

DİYARBAKIR’DA ÖĞRENCİLERE YÖNELİK DİŞ TARAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Diyarbakır Sosyal Kalkınma ve Geliştirme Derneği’nce, öğrencilere yönelik ağız ve diş sağlığı taraması düzenlendi.
Merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Şair Sırrı Hanım Ortaokulu’nda gerçekleştirilen ağız ve diş sağlığı taramasında, dişlerinde çürük tespit edilen öğrenciler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne yönlendirildi. Taramada ayrıca öğrencilere diş fırçalamanın önemi anlatıldı.
Diyarbakır Sosyal Kalkındırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Kadriye Esra Aygün, valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Sağlık Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleştirdikleri taramayı diğer okullarda da yapmayı düşündüklerini kaydetti. Tarama kapsamında öğrencilere doğru diş fırçalama teknikleri ve sağlıklı beslenme konularında da hekimler tarafından bilgilendirilme yapıldığını aktaran Aygün, velilere de ulaşarak çocukların ağız ve diş sağlığına önem göstermelerini isteyeceklerini dile getirdi. Dernek olarak başta toplumsal, ekonomik ve kültürel kalkınma olmak üzere sanat, kültür, eğitim, çevre, sağlık ve sportif konularda özellikle kadın, engelli, genç ve çocuk guruplarına yönelik çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Aygün, bir süre önce Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesi’nde "Madde bağımlığı ve algı yönetimi" semineri düzenlediklerini de sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326