Dörtyol’da Festival Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde “3. Dörtyol İlk Kurşun Kültür Sanat ve Turunçgil Festivali” bilgilendirme toplantısı yapıldı.Festival komitesi tarafından yapılan toplantıda konuşan Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, bu yıl 19-21...

Dörtyol’da Festival Tanıtım Toplantısı Yapıldı
Hatay’ın Dörtyol ilçesinde “3. Dörtyol İlk Kurşun Kültür Sanat ve Turunçgil Festivali” bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Festival komitesi tarafından yapılan toplantıda konuşan Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, bu yıl 19-21 Kasım arasında 3.sünü yapacakları "İlk Kurşun Kültür Sanat ve Turunçgil Festivali" ile ilçenin en önemli geçim kaynaklarından olan narenciyeyi ve milli mücadele yıllarında halkın işgal düşman güçlerine karşı koyan ve kurtuluş meşalesinin yakıldığı ilk kurşunun atıldığı yer olarak belgelenen Dörtyol’u tanıtmayı amaçladıklarını söyledi.
İlk gün kortej yürüyüşü ile start alacak festivalin 3 gün süreceğini belirten Başkan Toksoy, festival boyunca Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği konserleri, çeşitli gösterilerin yanı sıra yöresel kıyafet defilesi ile festivale özgü gıda, giyim ve sergi stantlarının kurulacağını ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326