Düzce'de yaşanan selde kaybolmuştu! Okan Bayrak'ın cansız bedeni 9 gün sonra bulundu

Düzce'de yaşanan sel felaketinde kaybolan ve 9 gündür aranan kepçe operatörü Okan Bayrak'ın cansız bedeni, 30 kilometre uzaklıkta bulundu.

Düzce'de yaşanan selde kaybolmuştu! Okan Bayrak'ın cansız bedeni 9 gün sonra bulundu

Selin yaşandığı bölgede çalışma yaparken köprünün bir tarafının çökmesi sonucu kepçenin suya kapılmasıyla kaybolan operatör Okan Bayrak'ın (34) bulunması için başlatılan ve havanın kararmasıyla dün akşam ara verilen çalışmalara bugün yeniden başlandı.

ARAMALARA HELİKOPTER VE DALGIÇLAR KATILDI

Dere yatağı ve Melen Çayı boyunca arama yapan AFAD, JAK, İHH, itfaiye ekipleri, Jandarma Arama köpekleri, AFAD Drone ekibi Jandarma arama helikopteri ve Emniyet Müdürlüğüne bağlı dalgıç polisler, Bayrak'a ulaşabilmek amacıyla bölgeyi taradı.

SELE KAPILDIĞI BÖLGEDEKİ SU TAHLİYE EDİLDİ

Bölgede UMKE ekipleri ve ambulans hazır bekletilirken, operatörün kepçeyle sele kapıldığı mevkideki suyun pompalarla tahliye işlemine devam edildi. Arama çalışmalarını Melen Çayı ve çevresinde yoğunlaştıran yaklaşık 400 kişilik ekip, Yayakbaşı köyü mevkisinde suyun içinde bir cesede rastladı.

BULUNAN CESET, OKAN BAYRAK'A AİT ÇIKTI

Düzce Valisi Cevdet Atay, Yayakbaşı köyünden gelen Melen Çayı'nda bir ceset olduğu yönündeki ihbarı değerlendirdiklerini belirterek, "Cesede ulaşıldı. Baba cesedin oğluna ait olduğunu söyledi. Şu anda babasının verdiği bilgi dahilinde operatöre ulaştık. Savcımız inceleyecek. Melen Çayı'nda kaybolduğu yerden yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta cenaze bulundu." ifadelerini kullandı.

Dere yatağında tarama çalışması yürüten ekipler, daha önce Bayrak'ın kullandığı iş makinesini ve ayakkabısını bulmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326