Düzce’de 2 Mahalleden Örnek 30 Ağustos Kutlaması

30 Ağustos zaferin 92. yılını unutmayan Düzce’nin Cumhuriyet Mahallesi ve Dereli Tütüncü Mahallesi sakinleri, şehit ve gaziler için mevlit okuttu.Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve büyük zaferin kazanılmasının 92. yılının kutlandığı...

Düzce’de 2 Mahalleden Örnek 30 Ağustos Kutlaması
30 Ağustos zaferin 92. yılını unutmayan Düzce’nin Cumhuriyet Mahallesi ve Dereli Tütüncü Mahallesi sakinleri, şehit ve gaziler için mevlit okuttu.
Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve büyük zaferin kazanılmasının 92. yılının kutlandığı hafta içerisinde Düzce’de 2 mahalle örnek zafer bayramı kutlamasına imza attı. Cumhuriyet Mahallesi ve Dereli Tütüncü Mahallesi sakinleri 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle şehit ve gazilerin ruhuna mevlit okuttu. Cumhuriyet Mahallesi’nde parkta okutulan mevlide mahalle sakinleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Mevlide mahalle sakinlerinin yanı sıra Düzce Müftü Yardımcısı Ahmet Büyükgül’de katıldı.
Mahalle sakinleri, mevlid ile ilgili bilgi vererek, okutulan mevlidin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamak şehitler ve gazilerin ruhuna hediye etmek için düzenlediklerini belirterek, bu yıl ilkini yaptıkları organizadonun bundan sonraki yıllarda da yaparak gelenekselleştirmeyi istediklerini dile getirdiler.
Mevlidin ardında ise bin kişilik mevlid yemeği ile çocuklar için hazırlanan dondurmalar dağıtıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER