Efsane atın mezarı nerede?

Türk atçılık tarihinin en başarılı atı olarak kabul edilen, 'Bizim İçin Şampiyon' adlı sinema filmine konu olan Bold Pilot'un mezarı Adapazarı'nda bulunuyor

Efsane atın mezarı nerede?

'Bizim İçin Şampiyon' adlı sinema filmine konu olan efsane yarış atı Bold Pilot'un mezarı Adapazarı'nda...

Habertürk'ten Mehmet Çalışkan'ın haberine göre Bold Pilot, yetiştiricisi Özdemir Atman tarafından Adapazarı'ndaki harasına gömülürken mezar taşına annesiyle babasının adı ve kazandığı bazı başarılar da yazıldı.

Ünlü jokey Halis Karataş'ın defalarca birincilik kazandığı, rekorlar kırdığı Bold Pilot, Ahmet Katıksız'ın yönettiği, Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuşkan'ın başrollerini paylaştığı, Ay Yapım ile Med Yapım ortaklığıyla çekilen 'Bizim İçin Şampiyon'a konu oldu.

Bold Pilot, yetiştiricisi Özdemir Atman'ın kızı Begüm Atman'ın Halis Karataş ile tanışıp büyük bir aşk yaşamalarına neden olmuştu.

İngiliz kanı taşıyan Bold Pilot, 1993'te doğmuş, ilk yarışına 1995'te Veliefendi Hipodromu'nda çıkmıştı. 2013'te Velifendi Hipodromu'nda görkemli bir törenle jübilesini yapan Bold Pilot, 30 Nisan 2015'te yaşlılıktan kaynakları olarak hayata veda etmişti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER