Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar tahliye edildi!

Canlı yayındaki sözlerinin ardından 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla tutuklanan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Kolivar tahliye edildi.

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar tahliye edildi!

Türk Milletini alenen aşağılama’ suçlamasıyla gözaltına alınan ancak ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten tutuklanan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, Marmara (Silivri) Cezaevi’nden tahliye edildi

 Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar’ın oğlu Kerem Kolivar babasının tahliye edildiğini söyledi. Kerem Kolivar şunları dile getirdi:

“Cezaevinden aradılar. Biz infaza ulaşmaya çalıştık ama mahkemeye ulaşamadık. Biz itirazımızı ilk gün yapmıştık, reddedilmedi de. Ama adalet tecelli etti, mutluyuz. İnşallah bu tarz şeyler son bulur”

NE OLMUŞTU?

Kolivar,  katıldığı bir TV programında, “Madem buna siz temel gıda maddesi sayıyorsunuz ben saymıyorum. Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir. Bilimsel bir şey konuşuyorum. Ezber değil. Kişi başı tüketim 210 kilo İsveç, Norveç Japonya’da 50 kilo. Bizim toplum ekmek ile doyduğu için başında 20 senedir böyle yöneticiler duruyor” ifadelerini kullanmıştı.

Cihan Kolivar hakkında “Türk milletini alenen aşağılamak” suçundan resen soruşturma başlatılmıştı. Kolivar, çıkarıldığı mahkemece ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla tutuklanarak Silivri (Marmara) Cezaevine götürülmüştü.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2022, 23:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326