Ekonomi Genel Koordinatörlüğü Ali Babacan’ın

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ali Babacan’ın görevinin yeni hükümette de ekonominin genel koordinasyonunu içerdiğini açıkladı.Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Bülent Arınç, hükümetteki görev dağılımlarını açıkladı....

Ekonomi Genel Koordinatörlüğü Ali Babacan’ın
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ali Babacan’ın görevinin yeni hükümette de ekonominin genel koordinasyonunu içerdiğini açıkladı.
Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Bülent Arınç, hükümetteki görev dağılımlarını açıkladı. Arınç’ın açıklamasına göre 2002’den bu yana hükümette yer alan tek isim olan Babacan, yeni hükümette de Başbakan Yardımcılığı görevine devam edecek ve ekonominin genel koordinasyonunu üstlenecek.
Arınç, 62. Hükümette Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın ekonomik konularda genel koordinasyondan sorumlu olduğu açıklayarak Hazine Müsteşarlığı, Merkez Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Kalkınma Bankası, İhracat Kredi Bankası, Vakıflar Bankası Genel Müdürlükleri, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun kendisine bağlı olacağını belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326