Emeklinin bayram ikramiyesi ne kadar olacak? AK Parti'den açıklama var

Emeklilerin bayram ikramiyesiyle ilgili AK Parti milletvekili Hüseyin Yayman'dan açıklama geldi. Yayman, "İnşallah bu konuda da milletimize mahcup olmayacak bir zam oranı yapılacaktır" dedi.

Emeklinin bayram ikramiyesi ne kadar olacak? AK Parti'den açıklama var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde memur ve emeklilere maaş artışının yüzde 30 oranında uygulanacağını duyurdu. Buna göre en düşük emekli maaşı tutarı 5 bin 500 liraya çıkarılacak.

YÜZDE 30 ZAM YAPILIRSA İKRAMİYE 1.430 TL OLACAK

Şimdi de milyonlarca emeklinin gözü, verilen bayram ikramiyesine çevrildi. Emekliler, Ramazan ve Kurban Bayramlarında 1.100 TL şeklinde iki ayrı ikramiye alıyor. Eğer maaşlara uygulandığı gibi ikramiyeye de yüzde 30'luk bir zam yapılırsa emeklinin bayram ikramiyesi de 1.430 TL'ye yükselecek. Emeklinin beklentisi 2 bin ile 2 bin 500 TL arasında.

"MAHCUP ETMEYECEK BİR ZAM ORANI YAPILACAKTIR"

Bu noktada AK Parti milletvekili Hüseyin Yayman, bayram ikramiyeleri ile değerlendirmelerde bulundu. Yayman "Bayram ikramiyelerin durumu ne olacak?" sorusuna; "Ben inanıyorum ki Cumhurbaşkanımızın kendisine milletimizden yönelen bu talebe karşı da olumlu bir tavır gösterecek. Ben bu çağrıları cumhurbaşkanımızın duyacağına inanıyorum. İnşallah bu konuda da milletimize mahcup olmayacak bir zam oranı yapılacaktır." yanıtını verdi.

kaynak:haberler.com

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2023, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER