Otomotiv devi 527 binden fazla aracını geri çağırdı!

Nissan, elektrik motoru parçasının alev almasına yol açabilecek bir arıza nedeniyle 527 binden fazla aracını geri çağırdı. Geri çağrılan araçların da potansiyel olarak alev alabileceği aktarıldı. Şimdiye kadar 5 aracın alev aldığı ve 6 aracın kısmen yandığı öğrenildi

Otomotiv devi 527 binden fazla aracını geri çağırdı!

Japonya Arazi, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı (MLIT) açıklamasına göre otomobil üreticisi Nissan'a, motor parçası hata raporları ulaştı. Bakanlığa göre Nissan, elektrik motoru parçasının alev almasına yol açabilecek bir arıza nedeniyle araçlarını geri çağırma kararı aldı.

5 araç alev aldı, 6 araç yandı

Hata raporlarının, otomatik "start-stop" (kalk-dur) sistemine yönelik elektrik motorlarındaki parça arızasından kaynaklandığı açıklandı. MLIT açıklamasında Nissan üretimi, şimdiye kadar 5 aracın alev aldığı, 6 aracın kısmen yandığı bildirildi.

527 bin 491 araç geri çağrıldı

Nissan'a ulaşan hata raporları sonrası, üretici firma X-Trail, Serena minivan ve Landy minivan modelleri olmak üzere toplamda 527 bin 491 aracını geri çağırdı.

Geri çağrılan araçların yaklaşık yarısının Eylül 2010-Haziran 2017 arası imal edildiği ve potansiyel olarak alev alabileceği aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2023, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER