Elazığ’da Türk Halk Müziği Konseri

Elazığ’da Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri ile Kültür Bakanlığı’nın sanatçılarının yer aldığı ’Anadolu’nun sesi nağmeleri’ adıyla Türk halk müziği konseri verildi.Kültür ve Turizm Bakanlığı, Elazığ...

Elazığ’da Türk Halk Müziği Konseri
Elazığ’da Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri ile Kültür Bakanlığı’nın sanatçılarının yer aldığı ’Anadolu’nun sesi nağmeleri’ adıyla Türk halk müziği konseri verildi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Musiki Konservatuvarı Derneği’nin iş birliğiyle ’Anadolu‘nun sesi nağmeleri’ adı altında Türk Halk Müziği Konseri düzenlendi. Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi‘nde düzenlenen konsere Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kazez, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ Musiki Konservatuvarı Derneği Başkanı Mehmet Kemal Perk, Fırat Üniversitesi yöneticileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri ile Kültür Bakanlığı sanatçıları Nilgün Kızılcı, Orhan Ural ve Adnan Çilesiz’in yer aldığı konserde, Türk Halk Müziği eserleri izleyiciler tarafından beğeni topladı.
Konser sonunda Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kazez, Kültür Bakanlığı sanatçılarına çiçek verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326