Elektriği Kesilen Belediye, Jeneratörle Su Dağıttı

Bingöl’ün Karlıova İlçe Belediyesi’nin yaklaşık 500 bin lirayı bulan elektrik borcu nedeni ile elektrikleri kesildi. İlçe halkına su veremeyen belediye, çareyi jeneratörle su çekip dağıtmakta buldu.Bölgenin elektrik satım işini sağlayan...

Elektriği Kesilen Belediye, Jeneratörle Su Dağıttı
Bingöl’ün Karlıova İlçe Belediyesi’nin yaklaşık 500 bin lirayı bulan elektrik borcu nedeni ile elektrikleri kesildi. İlçe halkına su veremeyen belediye, çareyi jeneratörle su çekip dağıtmakta buldu.
Bölgenin elektrik satım işini sağlayan Aksa Enerji, Karlıova İlçe Belediyesi’nin 500 bin liralık elektrik borcu nedeni ile elektriklerini kesti. İlçenin su sıkıntısını gidermek isteyen belediye ekipleri sondaj açarak jeneratörle çektiği suyu ilçe halkına dağıtmaya başladı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, ilçeye su verebilmek için mecburen jeneratör kullandıklarını söyledi. Bingöl, "Elektrik şirketine yaklaşık 500 bin liralık bir borcumuz var. Bu nedenle açtığımız sondaj kuyusundan suyu pompalamak için mecburen jeneratör kullanıyoruz. Jeneratör kullanınca da yüklü miktarda mazot harcıyoruz. Elektrik şirketinden sondaj kuyusunun olduğu yere bir trafo kurmalarını talep ettik. Şirket elektrik borcumuzdan dolayı talebimizi reddetti. Geçmiş belediyelerden bugüne kadar birikmiş 500 bin lira elektrik borcumuz bulunuyor. Ben de belediye başkanı olduğum günden itibaren bu borcu ödemek için çalmadık kapı bırakmadım, fakat borcumuzu ödeyecek miktarı bulamadık. Bu borcumuzu ödeyecek bir belediye gelirimiz yok. İlçemizde büyük su sıkıntısı vardı biz de su sıkıntısını yeni sondaj kuyuları açarak gidermeyi planladık. İlçeye iki tane yeni sondaj kuyusu açtık bir tane sondaj kuyumuz su deposundan çok uzak olduğu için pompalama yöntemine ihtiyaç duyduk. Fakat pompalama yapmamız için elektriğe ihtiyaç duyduk. Aksa Enerji’ye defalarca bize bir trafo getirmelerini talep ettim. Fakat borcunuzu ödemeden size yeni bir trafo kurmamız imkansızdır cevabını aldık. Biz de çareyi bu sondaj kuyusuna bir jeneratör kurmakta bulduk fakat jeneratör günde 150 litre mazot harcıyor. Bu da büyük bir maliyeti gerektiriyor. Belediye olarak zaten büyük borçlarımız var böyle giderse daha da çok borçlanırız" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER