ELİF SULTAN KALSEN’İN AİLESİNDEN İDDİALARA TEPKİ

Taksim Meydanı’nda polis noktasına yapılan silahlı saldırının failinin Elif Sultan Kalsen olduğunun iddia edilmesine Kalsen’in anne ve babası tepki gösterdi. Çağlayan’daki İstanbul Adliyesine gelerek soruşturmayı yürüten savcıyla görüşen...

ELİF SULTAN KALSEN’İN AİLESİNDEN İDDİALARA TEPKİ
Taksim Meydanı’nda polis noktasına yapılan silahlı saldırının failinin Elif Sultan Kalsen olduğunun iddia edilmesine Kalsen’in anne ve babası tepki gösterdi. Çağlayan’daki İstanbul Adliyesine gelerek soruşturmayı yürüten savcıyla görüşen anne “Benim kızım devrimci, siyasetçi, politikacı olabilir. Ama bombayla polisi öldürmez” dedi.
Geçtiğimiz günlerde Taksim’de polis merkezine yapılan silahlı saldırının DHKP-C terör örgütü üyesi olduğu ve canlı bomba olarak eylem hazırlığında olduğu iddia edilen Elif Sultan Kalsen tarafından yapıldığının öne sürülmüştü. Duruma tepki gösteren Kalsen’in anne ve babası olaya ilişkin soruşturmayı yürüten savcı Zafer Koç’la görüşmek üzere Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na geldi. Adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan anne ve bana iddiaları yalanladı.
“KIZIMA SESLENİYORUM, SEN BÖYLE BASİT BİRİ OLMAZSIN”
Kızının üniversite öğrencisiyken birkaç basın açıklaması yaptıktan sonra tutuklandığını belirten baba Mehmet Kalsen, “Defalarca tutuklanıp tahliye edildikten sonra tekrar aramalar başladı. Birkaç kez canlı bomba olarak ilan edildi. Bu canlı bomba iddiaları asılsız çıktı. Ben ona da inanamıyorum. O eylem kızım tarafından yapılmış bir eylem değildir. Buradan kızıma sesleniyorum. Kızım sen böyle basit biri olamazsın. Bu tahriklere kapılma” ifadelerini kullandı.
“KIZIMIZIN CAN GÜVENLİĞİ YOK”
Kızınızla görüşebildiniz mi sorusuna, “Çıkan olaylardan sonra görüşme imkanımız olmadı. Çünkü can güvenliği yok” yanıtını veren Baba Kalsen konuyla ilgili savcıyla görüştüğünü ve gerekli şeyleri söylediğini belirtti.
“KIZIM 4 DEFA CANLI BOMBA İLAN EDİLDİ”
Anne Şirin Kalsen ise “Bize gelin kızınız bomba patlatmış diyorlar. Gidiyorum asılsız çıkıyor. Benim kızım canlı bomba değildir. Canlı bomba yaptıkları için okuluna gelemiyor. Benim yanıma gelemiyor. Ben olsam ben de vatanımı memleketimi terk ederim. Ben de korkarım” diye konuştu.
Sultanahmet’teki polis karakoluna yapılan saldırının ardından kızının canlı bomba olarak anıldığını hatırlatan anne Kalsen, “Taksim’deki olayda da benzer şeyler yaşandığı. Taksiye bindi bomba attı dediler. Asılsız şeyler söylüyorlar. Benim kızım devrimci, siyasetçi, politikacı olabilir. Ama bombayla polisi öldürmez” diye konuştu.
Anne Kalsen’in açıklamaları sırasında gözyaşlarını güçlükle tuttuğu görüldü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326