Engelli Maaşı Kesilen Vatandaş Yardım İstiyor

Diyarbakır’da yüzde 84’lük engelli raporu olan 52 yaşındaki Mehmet Emin Sertdemir, ağabeyinin emekli olması nedeniyle 3 aylık engelli maaşının kesildiğini belirterek, yetkililerden yardım istedi.Diyarbakır’da yüzde 84 engelli raporu olan...

Engelli Maaşı Kesilen Vatandaş Yardım İstiyor
Diyarbakır’da yüzde 84’lük engelli raporu olan 52 yaşındaki Mehmet Emin Sertdemir, ağabeyinin emekli olması nedeniyle 3 aylık engelli maaşının kesildiğini belirterek, yetkililerden yardım istedi.
Diyarbakır’da yüzde 84 engelli raporu olan ve 3 aylık engelli maaşı alan Mehmet Emin Sertdemir’in maaşı, ağabeyinin emekli olması ile birlikte kesildi. “65 yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz ve kimsesiz Türk vatandaşları ile özürlü ve muhtaç Türk vatandaşlarına aylık bağlanmasına ilişkin yönetmelik” çerçevesinde maaşının kesildiğini belirten Sertdemir, söz konusu duruma tepki gösterdi. Evde 6 nüfus yaşadıklarını belirten Sertdemir, “Maaşlar birleştirip yapılan hesaplama sonucunda kişi başına gelir 272 lirayı geçtiğinden dolayı maaşım kesildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı’nın ortak hazırlamış olduğu yönetmelik hangi akla hangi zihne göre hazırlandı. TÜİK’in diğer kurumların görüşü alınmadan, bir kişi nasıl geçinebilir hesaplanmadan nasıl böyle bir karar verildi. Bu durumun düzeltilmesini istiyorum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326