EPGİS iddiaları yalanladı: "Motorine zam yok"

CHP'li Deniz Demir sosyal medya hesabından, motorin fiyatlarında 2,60 TL artış olacağını yazdı. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan EPGİS, "Bugün için herhangi bir ürüne zam beklentisi yoktur. Yarın için ise bugün piyasalarda oluşacak değerler belirleyici olacaktır" diyerek iddiaları yalanladı.

EPGİS iddiaları yalanladı: "Motorine zam yok"

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve PM Üyesi Deniz Demir, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda motorine 2,60 TL zam geleceğini ifade etti.

EPGİS'ten açıklama

EGİS, yaptığı açıklamayla motorine zam geleceği iddialarını yalanladı. EPGİS'ten yapılan açıklamada, "Zorunlu bilgilendirme" denilerek şunlar kaydedildi:

"Sosyal medyada ve bazı basın organlarında bugün motorine 2,60 TL/LT zam geleceği bilgisi yayılmaktadır. Bugün için herhangi bir ürüne zam beklentisi yoktur. Yarın için ise bugün piyasalarda oluşacak değerler belirleyici olacaktır."

Son olarak benzine 2 lira 18 kuruş, otogaza ise 55 kuruş zam gelmişti. Güncel olarak benzinin litre fiyatı İstanbul Avrupa Yakası'nda 28.44 TL, Anadolu Yakası'nda ise 28.45 TL.

Motorin fiyatları

İstanbul motorin litre fiyatı Anadolu Yakası'nda 27.91 TL

İstanbul motorin litre fiyatı Avrupa Yakası'nda 27.89 TL

LPG fiyatları

İstanbul Anadolu yakasında bir litre LPG fiyatı: 12.19 TL

İstanbul Avrupa yakasında bir litre LPG fiyatı: 12.42 TL

Ankara'da LPG litre fiyatı: 12.44 TL

İzmir'de LPG litre fiyatı: 12.13 T

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER