Erdoğan: Mücadele edilecekse hepsiyle edilmeli!

New York'ta IŞİD'in konusunda açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, PKK'nın IŞİD'den kaçtığının altını çizerek tüm örgütlere karşı mücadele verilmesi gerektiğini söyledi.

Erdoğan: Mücadele edilecekse hepsiyle edilmeli!
Birleşmiş Milletler 69. Genel Kurulu görüşmelerine katılmak için New York'ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York Türkevi'nde resepsiyon verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resepsiyonda gazetecilerle IŞİD’le mücadele, IŞİD mevzilerinin bombalanması, BM’nin alacağı tutum ve Türkiye’ye göç konularını konuştu.

Burada IŞİD'i sadece havadan bombalamanın yetersiz kalacağını ifade eden Erdoğan, Suriye'de uçuşa yasak bir bölge ilan edilerek tampon bölgenin oluşmasına zemin hazırlanmasının çözüme giden yol olacağını söyledi.

"PKK IRAK ORDUSU GİBİ IŞİD'DEN KAÇTI"


Erdoğan ayrıca bölgede resmin bütününe bakılması gerektiğini vurgulayarak şöyle devam etti:

“IŞİD’le mücadele derken, resmin tamamına bakmak lazım. Dikkat ederseniz, o bölgede PKK’nın uzantısı olanlar mücadele etmedi. Çekildiler. Tıpkı, Musul’da Irak güçlerinin kaçıp gitmesi gibi. Terörle uluslararası mücadele edilecekse hepsine karşı mücadele etmek gerekir. Sadece IŞİD ve benzeri örgütler değil bölücü örgütle (PKK’yı kastediyor) mücadele de buna dahildir.”


Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326