Ereğli’ye 90 Kilometre Kanalizasyon Ağı Döşenecek

Konya’nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven, KOSKİ tarafından yürütülen kanalizasyon çalışmalarını yerinde inceledi.KOSKİ Ereğli Müdürü Osman Uyanıker ile birlikte Çömlekçi Mahallesinde devam eden çalışmaları yerinde...

Ereğli’ye 90 Kilometre Kanalizasyon Ağı Döşenecek
Konya’nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven, KOSKİ tarafından yürütülen kanalizasyon çalışmalarını yerinde inceledi.
KOSKİ Ereğli Müdürü Osman Uyanıker ile birlikte Çömlekçi Mahallesinde devam eden çalışmaları yerinde gören Başkan Özgüven, Ereğli’nin kanalizasyon sorununu çözüme kavuşturacaklarını söyledi.
Kalıcı hizmetlere önem verdiklerini söyleyen Başkan Özgüven, “Ereğli’de alt yapı ve üst yapı çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle kanalizasyon konusunda seçim döneminde de sık sık gündeme getirdiğimiz gibi merkez mahallelerde kanalizasyonun olmadığını gördük. KOSKİ’ye bağlı ekiplerimiz bu konuda Ereğli’nin genel bir röntgenini çıkardı ve 90 kilometreye yakın kanalizasyon şebekesinin olmadığını tespit etti. Bu bağlamda 2014 yılında 6 kilometrelik bir çalışma yapıldı. Bu yıl bu rakam artarak kanalizasyon şebekesi döşenecek. 3 yıl içerisinde 90 kilometrelik kanalizasyon ağı Ereğli’mize kazandırılacak. Bu hizmetin maliyeti ise 30 milyon TL’yi bulacak. Bu rakam sadece kanalizasyon için harcanan rakam olacak. İçme su şebekesi gibi çalışmaların maliyeti bu maliyetin dışında olacaktır. Kanalizasyon ağımız Ereğli’nin her bölgesine yayılacak. Biz laf değil iş ürettiğimizi her zaman söylüyoruz. Siyaset gözetmeksizin hizmet üretmeye devam ediyoruz” diye konuştu.
Belediye Başkanı Özkan Özgüven ve KOSKİ Ereğli Müdürü Osman Uyanıker Aydınlar Mahallesinde yapımı tamamlanan kanalizasyon çalışma alanını da gezdi.
Mahalle Muhtarı Bekir Özer, yaklaşık bir kilometrelik kanalizasyon çalışmasının tamamlandığını belirterek, “Sayın Başkanımız talebimize olumlu cevap verdi ve kısa süre içerisinde KOSKİ ile birlikte çalışmaların startı verildi kanalizasyon şebekesi tamamlandı. Dolgu malzemeleri döküldü ve greyder ile tesviyesi yapıldı. Mahallem adına kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Mahalle sakinleri ise Başkan Özgüven’e teşekkür etti.
Belediye Başkanı Özkan Özgüven kanalizasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte diğer çalışmaların da kısa sürede başlatılacağını belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327