Erkan Can'dan çok konuşulan paylaşım: Yas günlerinde Tiyatro kapanmaz

Beşiktaş'taki terör saldırısı sonrası birçok etkinlik ve televizyon programları iptal edildi. Usta oyuncu Erkan Can sosyal medya hesabından bu karara tepki gösterdi.

Erkan Can'dan çok konuşulan paylaşım: Yas günlerinde Tiyatro kapanmaz

10 Aralık Cumartesi günü Beşiktaş’ta gerçekleştirilen hain terör saldırısı sonrası 44 vatandaşımız şehit oldu. Sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüyor, halk da sanat camiasından ünlü isimler de acıya karşı tek yürek olmaya çalışıyor. Bir günlük yas ilan edilmesinin ardından bugün birçok Sabahprogramı ve akşam üzeri yayınlanan evlilik programları iptal edildi. 
Dün yeni bölümüyle ekrana gelmesi beklenen dizi ve programlar da yayınlanmadı. Konserlerin iptal edilmesinin yanı sıra Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nden etkinliklerin iptaline dair yazılı açıklama yapıldı. Ancak tam tersini düşünenler de vardı.
"Yas günlerinde Tiyatro kapanmaz"
Tüm iptal edilen programların aksine İstanbul Şehir Tiyatrosu sanatçılarından Yıldıray Şahinler ve Bahtiyar Engin yönetimindeki İstanbul Halk Tiyatrosu, oyunlarını iptal etmedi. Usta oyuncu erkan can ise;
“Yas günlerinde Tiyatro kapanmaz. Sanat teröre, savaşa teslim olmaz. Halk için ekmek gibi, su gibi gerekli, mühimmat kadar önemlidir TİYATRO” açıklamasını yaptı.
Cem Davran, Yıldıray Şahinler, Bahtiyar Engin, Selin Yeninci ve Erkan Can’ın rol aldığı tiyatro oyunu ‘Alevli Günler’, bu akşam Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluştu.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326