Eski Chp Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin:

Eski Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Adnan Keskin, yaşanan tartışmaların yersiz olduğunu belirterek kurultayda hiçbir göreve talip olmadığını açıkladı.CHP’de yapılan kurultay öncesi eski Genel...

Eski Chp Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin:
Eski Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Adnan Keskin, yaşanan tartışmaların yersiz olduğunu belirterek kurultayda hiçbir göreve talip olmadığını açıkladı.
CHP’de yapılan kurultay öncesi eski Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Adnan Keskin’den açıklama geldi. Yapılan kurultayın, peş peşe yaşanan seçim başarısızlıklarının irdelenmesi, özeleştiri yapılması gerekirken başka amaçlara hizmet ettiğini belirten Keskin, "Genel başkanlık seçiminin önceliğinde bir zemine kaydırılmasını üzüntüyle gözlemekteyim. Kurultay öncesi yaptığım değerlendirmelerde, sürekli tabanın ve halkın beklentilerinin kurultaya yansıtılması ve iktidar özlemlerinin yeşertilmesi gerektiğine dikkat çektim ancak son yaşanan gelişmelerin bu beklentilerin ötesinde bir yörüngeye kaydığını gördüm. Tarih önünde hepimizin büyük siyasi sorumlulukları vardır. Bu açıdan siyasi sorumluluğumun bir gereği olarak olağanüstü kurultayın partinin karşı karşıya bulunduğu sorunların aşılmasına olumlu katkı sağlamayacağı inancında olduğum için hiçbir göreve aday değilim" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER