Eski, Yeni Araç Filosunu Hizmete Sundu

Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü filosuna kattığı 17 aracı hizmete sundu.Aziziye Meydanında düzenlenen organizasyon ile hizmete sunulan 17 aracın tanıtımı yapıldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet...

Eski, Yeni Araç Filosunu Hizmete Sundu
Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü filosuna kattığı 17 aracı hizmete sundu.
Aziziye Meydanında düzenlenen organizasyon ile hizmete sunulan 17 aracın tanıtımı yapıldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ESKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural ve AK Parti İlçe Başkanı Fatih Yeşilyurt’un katıldığı programda hizmete sunulan araçlar için kurban kesildi. Tanıtım programında konuşan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Erzurum Büyükşehir Belediyesi Erzurum’a hizmet yapmanın gururunu kıvancını yaşıyor. Bu araçlarla birlikte tahmini olarak 150 aracı hizmete sunduk. Bizim hedefimiz başta Erzurum olmak üzere Doğu Anadolu’nun makûs talihini yenmek. Bunu da hep beraber gerçekleştireceğiz.” dedi. AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşil Yurt’ta, “Yaz aylarında iş makinalarıyla makine farkını güçlendiren daha sonrada bugün burada tanıtımını yaptıkları araçlarla eski müdürlüğümüze kazandırılan araçların Belediyemize ve İlimize hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Başkanımızın ekipmanlarını, personellerini güçlendirmesi nedeniyle şehrimizde büyük bir dönüşüm ve değişimin hissiyatı içindeyiz. İnşallah bu kış aylarında yapılacak planlamalardan sonra bahar aylarında güzel değişim ve dönüşümler göreceğiz. Ben bu vesileyle Sayın Belediye Başkanımıza ve ekibine başarılar diliyorum bu makinelerinde şehrimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.
Hayırlı bir günde hizmete sunulan araçların Erzurumlular içinde hayırlara vesile olacağını belirten ESKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, “ Şükürler olsun filomuzu her geçen gün ihtiyaçlarımızı karşılayacak şekilde genişletiyoruz. Bugünde, böyle güzel bir günde 17 tane 4 çarpı 2, kasalı kamyonlarımız ve diğer aletlerin teslim töreninde buluşuyoruz. Allahtan bu araçların ESKİ’mize, Erzurum’umuza hayırlı hizmetler sunmasını dinliyorum.” dedi. Konuşmaların ardından kesilen kurban ile 17 araçlık ekip yola çıktı.” dedi.
SEKMEN KIŞ FESTİVALİ HAKKINDAKİ ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ
Erzurum Kış Festivalinin İngilizce adlandırılmasına yapılan eleştirileri de değerlendiren Mehmet Sekmen, “Birileri de sorun çıkarmaya çalışıyor onlara aldanmayacağız. Efendim bu festivalin adı Winter Fest mi olsun Kış Festivali mi olsun? Bu festivalin adı Erzurum’da kış festivali, ama bu uluslararası da bir festival ve orada adı Winter Fest. Orada öyle söylenecek biz buraya turist çekmeye çalışıyoruz, bu şehre turist gelmesi lazım. Allah’ın verdiği nimeti doğru kullanmalıyız. Biz eğer şehirde yatırım yapıp da adına yabancı isim veriyorsak bunda eleştiri olabilir. Ama biz şehre birilerini çekmek istiyoruz zaten yerliden gelen geliyor. Gelmeyen insanlara şehri nasıl tanıtırız bunun gayreti içindeyiz.” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326