Eski Zabıta Müdürü Şimdi İlçe Yönetiyor

Konya’da uzun yıllar zabıta müdürü olarak görev yapan Hamdi Acar, şimdi Konya’nın Derbent ilçesinde 3 dönemdir belediye başkanlığı görevinde bulunuyor.Tüm yurtta olduğu gibi Zabıta Teşkilatı’nın 188.kuruluş yıldönümü Konya’da...

Eski Zabıta Müdürü Şimdi İlçe Yönetiyor
Konya’da uzun yıllar zabıta müdürü olarak görev yapan Hamdi Acar, şimdi Konya’nın Derbent ilçesinde 3 dönemdir belediye başkanlığı görevinde bulunuyor.
Tüm yurtta olduğu gibi Zabıta Teşkilatı’nın 188.kuruluş yıldönümü Konya’da da kutlanıyor. Konya’da bir otelde düzenlenen Zabıta Haftası kutlamalarına katılan Konya Büyükşehir Belediyesi ‘nde yaklaşık 5 yıl Zabıta Müdürü olarak görev yapan Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar’a da plaket verildi. Teşkilatta 25. görev yılını dolduran personelle birlikte geçmiş yıllardaki başarılı çalışmaları nedeniyle plaket verilmeye layık görülen Acar’a plaketi Konya Vali Yardımcısı Hasan Karakaş tarafından verildi. Acar, törenin ardından salonda açılan zabıta teşkilatının çalışmalarını ve faaliyetlerini içeren fotoğraf sergisinde kendi çalıştığı dönemdeki fotoğraflarını görünce duygulandı. Zabıta teşkilatının 188.kuruluş yıldönümünü kutlayan Acar, zabıta mesleğinin Peygamber Efendimizin dönemine kadar uzanan tarihi bir geçmişi olduğundan söz etti. Zabıta müdürü olarak görev yaparken zor şartlar altında çalıştıklarını ama bugünkü teşkilat mensuplarının daha zengin kadro, araç ve teçhizatla daha iyi imkanlar ve şartlar altında hizmet vermeye çalıştığını vurgulayan Acar, bu yüzden hizmette daha mükemmele ulaşmaları gerektiğini vurguladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER