Eşme’de Yılın İlk Tütük Mahsulleri Firmaya Teslim Edildi

Uşak’ın Eşme ilçesinde yılın ilk tütün mahsulleri, alıcı firmaya teslim edildi.Eşme’nin en önemli geçim kaynağından olan tütünde, yılın ilk mahsulleri TTL şirketi öncülüğünde ekicilerden alınmaya ve İzmir fabrikalarına sevk...

Eşme’de Yılın İlk Tütük Mahsulleri Firmaya Teslim Edildi
Uşak’ın Eşme ilçesinde yılın ilk tütün mahsulleri, alıcı firmaya teslim edildi.
Eşme’nin en önemli geçim kaynağından olan tütünde, yılın ilk mahsulleri TTL şirketi öncülüğünde ekicilerden alınmaya ve İzmir fabrikalarına sevk edilmeye başlandı.
Şirket yetkilisi Uğur Ahmet Özkazak, yaptığı açıklamada; “Eşme’de yaklaşık 950 kişi ile sözleşmeli üretim yapmaktayız. Bu üreticilerden tahmini 1 milyon 250 bin kilogram civarında tütün almayı hedefliyoruz. Bu sene tütün kalitesi yaz döneminde yağan yağmurlardan dolayı geçen yıllara nazaran düşük. Geçen yıl 12,3 TL olan fiyatlar bu sene 12,7 TL’ye çıktı” dedi.
Özkazak, firma olarak sözleşmeli üreticilerin avans ve ilaç desteklemelerinde yanlarında olduklarını ve gelecek senelerde de bu uygulamanın devam edeceğini söyledi. Eşme’ye bu sayede yıllık ortalama olarak 16 milyon TL’lik bir girdi sağladıklarını açıklayan Özkazak, “Firma olarak üreticilerimizin her zaman yanındayız. Eşme bölgesinde tütüncülüğün devam etmesi açısından TTL ailesi olarak her zaman ekicilerimizin yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326