Esnaf kredisi başvuru şartları neler, krediye kimler başvurabilir?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 60 ay vade imkânı ve %7,5’lik faiz oranıyla esnaf ve sanatkarlara sağlanacak kredi başvurusu hakkında açıklamalar yaptı. Konuyla ilgili açıklamanın ardından esnaf kredisi vatandaşların gündeminde yer aldı.

Esnaf kredisi başvuru şartları neler, krediye kimler başvurabilir?

Vatandaşlar, esnaf kredisi hakkında detayları araştırmaya başladı. Bakan Nebati açıklamasında esnaf kredisinin şartlarını da açıkladı. Peki, esnaf kredisi başvuru şartları neler, krediye kimler başvurabilir? İşte, esnaf kredisi hakkında detaylar:

Esnaf kredisi başvuru şartları neler, krediye kimler başvurabilir?

Konuyla alakalı açıklama yapan Bakan Nebati şu ifadeleri kaydetti:

"Esnaf ve sanatkarlarımızın finansman ihtiyacını karşılamak için 60 ay vade imkanı ve %7,5’lik faiz oranıyla Halkbank vasıtasıyla kullandırılacak 100 milyar TL tutarındaki Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi, Cumhurbaşkanı Kararıyla yürürlüğe girmiştir.

Böylelikle, genç girişimcilerimiz için sıfır faizli kredi limiti 100 bin TL’den 300 bin TL’ye, yaş sınırı ise 30'dan 35'e çıkartılmıştır.

Ayrıca, T.C. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla üretici ve çiftçilerimize kullandırılan Geleneksel (Yaygın) Bitkisel Üretime yönelik yüzde 100 faiz indirimi uygulanacak işletme ve yatırım kredisinin üst limiti de 200 bin TL’ye çıkarılmıştır.

Esnafımıza, çiftçimize, gençlerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum."

Düşük faizli esnaf kredisi başvuruları başladı mı?

Esnaf kefalet kredisine başvurmak için, en az 3 ay süre ile esnaf kefalet kooperatifine üye olmak gerekiyor.

Kredi çekmek istenilen kooperatife şahsen başvuru yapmak, TESKOMB’a bağlı bulunan başka bir kooperatife üyeliği bulunmamak, esnafın yıllık cirosunu gösteren belgedeki kazancının kredi taksitlerini ödemeye yeterli olması, tapu veya araç teminatı göstermek esnaf kredisi başvuru şartları arasında yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER