Faruk Süren'den flaş Alp Yalman açıklaması!

Galatasaray'da gerçekleşecek olağanüstü kongre öncesi Faruk Süren, Alp Yalman'ın başkan adaylığını açıklamasıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Faruk Süren'den flaş Alp Yalman açıklaması!

Al Jazeera'ye açıklamalarda bulunan Faruk Süren, Galatasaray'ın lig, şampiyonlar ligi ve maddi açıdan zorlu bir süreçten geçtiğini söyledi. Süren, bu nedenle kulübün işleyişine hâkim olan Ünal Aysal'ın en azından başkanlık süresinin sona ermesine kadar görevinden kalması gerektiğini belirtti. Galatasaray'ın durumunu Ali Dürüst, Abdurrahim Albayrak ve camianın önde gelen isimleriyle görüştüğünün altını çizen Süren "Şu an için benim başkanlık düşüncem yok. Bana bu yönde gelen bir teklif de yok. Ancak Ünal Aysal bırakma kararı alırsa, ki ben bırakmasını istemiyorum, o zaman oturup durumu yeniden değerlendiririz" ifadelerini kullandı.

Ünal Aysal'ın ekibini değiştirerek yoluna devam etmesi gerektiğinin altını çizen Süren, "Belki de yeniden eski yöneticilerini ekibe kazandırabilir, eski yönetimine dönmek isteyebilir. Çünkü çok değerli isimler önceki yönetimde vardı, iyi bir yönetimdi. Aysal, bu durumda kulübü bırakıp gitmemeli" dedi.

"YALMAN ÇOK DEĞERLİ BİR İSİM AMA..."

Alp Yalman'ın da çok değerli bir isim olduğunu, 'Galatasaray yalnız kalmaz' düşüncesiyle adaylığını açıkladığını düşündüğünü belirten Süren ancak Yalman'ın şu an için kulübün iç işleyişine hâkim olmadığını sözlerine ekledi.

Galatasaray'da yeni başkanın belirleneceği genel kurul 18 Ekim'de düzenlenecek. Fenerbahçe derbisinin de oynanacağı bu tarihte yeterli katılım sağlanamazsa yeni başkan 25 Ekim'deki kurulda belli olacak.

Şu an için başkanlığa aday olduğunu açıklayan tek isim Alp Yalman. Ünal Aysal'ın ise kararını bu akşam açıklaması bekleniyor.


Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326