Fatso Başkanı Karataş:

Ordu’nun Fatsa İlçe Ticaret ve Sanayi Odası(FATSO) Başkanı Tayfun Karataş, “Mevcut Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) büyütüp tarıma dayalı bir ekonomiden çıkıp sanayiye dayalı bir ekonomi anlayışını bölge olarak benimsememiz gerekiyor”...

Fatso Başkanı Karataş:
Ordu’nun Fatsa İlçe Ticaret ve Sanayi Odası(FATSO) Başkanı Tayfun Karataş, “Mevcut Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) büyütüp tarıma dayalı bir ekonomiden çıkıp sanayiye dayalı bir ekonomi anlayışını bölge olarak benimsememiz gerekiyor” dedi.
Tayfun Karataş yaptığı açıklamada, “Bölgemizin ekonomisi tarıma dayalıdır. Bu anlamda fındığa dayalı bir ekonomimiz mevcuttur. Fatsa ve bölgesi tarıma dayalı ekonomiden dolayı bu sene durağan bir yıl geçirdi. Özellikle çevre ilçelerimizin Fatsa’ya kattığı ekonomik değerleri ele aldığımızda oradalar da yaşanan ekonomik sıkıntılar da ilçemizi olumsuz yönde etkilediler. İstediğimiz gibi ekonomik anlamda 2014 yılı iyi geçmedi. Bu ekonomik durgunluğu azda olsa giderebileceğine inandığımız Alan Bazlı Destek ödemesinin biran önce yapılması kanaatindeyim. Aksi takdirde yine bu durağan dönemin devam edeceğini söyleyebilirim. Bu noktada esnaflarımızın tamamına yakını borçlu durumdadır. Piyasaların durağan olması gelirin düştüğünü ve daha da düşeceğinin göstergesidir. Bu noktada bölge milletvekillerimizden ve hükümetimizden ricamız, isteğimiz, talebimiz çiftçilerimize üreticilerimize destek paralarını ödenmesidir. 2014 yılı istediğimiz ve arzu ettiğimiz seviyede bölgemiz açısından geçmedi. Bölge olarak tarıma dayalı ekonomiden biraz ayrılmamız gerekiyor baktığımızda bu anlamda fındık olmadığı zaman ekonomimiz genel olarak etkileniyor ve durağan bir döneme geçiliyor. Sanayiye dayalı bir ekonomi anlayışını bölgemize kazandırmak gereklidir. OSB’deki tablomuz baktığımızda bu anlamda buna büyük bir göstergedir. Mevcut OSB’yi büyütüp tarıma dayalı bir ekonomiden çıkıp sanayiye dayalı bir ekonomi anlayışını bölgemizde benimsememiz gerekiyor. OSB’nin büyütülmesi için bu anlamda yine bölge milletvekillerimize büyük işler düşüyor. 2015 yılının 2014 yılını inşallah aratmayacağı bir yıl olur” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326