Fenerbahçe'den şaşırtan Galatasaray açıklaması

Galatasaray'ın, Süper Kupa maçında çıkan olaylar nedeniyle Tahkim Kurulu'ndan aldığı 1 maç seyircisiz oynama kararına Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da tepki gösterdi.

Fenerbahçe'den şaşırtan Galatasaray açıklaması

Sarı-lacivertli kulübün bir numarası Aziz Yıldırım, Habertürk Gazetesi'nden Meriç Müldür'e açıklamalarda bulundu.

"BİR TÜRK ÇOCUĞUNA YAPILAN MUAMELE BENİ ÜZDÜ"

Süper Kupa Finali’nde yine olanlar oldu. En sonunda da Volkan, Milli Takım’a alınmadı. Sizce bir tavır mı söz konusu? Demirören’in manifestosu doğrultusunda mı kadroya çağrılmadı? Geçen sezonda da Melo ile tartışan Emre atılmıştı. Neler söylersiniz?
"Aslında bu konuları konuşmak istemiyorum ama madem ki soruyorsun, cevaplayayım. Fenerbahçeli olduğu için ceza aldı Volkan. Her şeyden önce Türk Milli Takım kaptanına ve bir Türk çocuğuna yapılan bu muamele beni üzdü.

"O ZAMAN KALDIR SÜPER KUPA'YI"

Ayrıca Süper Kupa’yı Fenerbahçe düzenlemedi. Bunun sorumluluğu tamamen federasyonundur. Oraya gelen seyircinin hiçbirinin içeri girmesinde bizim dahlimiz yok. Tüm tedbirleri federasyonun alması lazım. Kupada her şeyi federasyon uyguladı, cezayı biz yedik. Halka arz bir şirkete kafana göre ceza veriyorsun. Olmaz ki! O zaman düzenleme, kaldır Süper Kupa’yı.

‘ADALETİ SAĞLAYAMAZSAN SAĞLAYAN BULUNUR’

Volkan daha kalesine geçmeden su şişeleri yağdı. Küfür ediyorlar annesine, kızına, eşine... Volkan namuslu, şerefli, Anadolu çocuğunda olması gereken tüm vasıfları üzerinde barındıran bir çocuktur. Böyle bir insana tüm bunları yapacaksınız ve bu insandan hiçbir tepki koymamasını bekleyeceksiniz. Volkan dik ve delikanlıdır. Haksızlığa, küfre, hele hele ailesine yapılan hiçbir tacize kayıtsız kalmaz. Burada hakemin yapacağı şey maçı oynatmamaktı. Statlarda bu tür olayların olmasını engellemeniz lazım.

Tribünlere gelen insanların onları atmamasını sağlayacaksınız. Bunun tedbirini de federasyon alacak. Siz bunları almamışsınız, suç sizde ama Volkan’ı suçluyorsunuz. Federasyonun tavrı üzücü. Volkan’a savunma hakkı bile tanınmadı. Nedense savunma yapmasından korkuldu. Apar topar karar verildi. Sen Seba Ligi diyorsan, Fair Play diyorsan, önce adaleti sağlayacaksın. Sağlayamazsan, sağlayanlar bulunur."

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2014, 18:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cimilli İboo
Cimilli İboo - 8 yıl Önce

maçları ses ve yabancı madde geçirmez cam fanus içinde oynatın bakın her şey nekadar güzel olur...

SIRADAKİ HABER