Fikret Orman: "vodafone Arena Türkiye’yi Dünya Spor Arenasında Tanıtacak"

Vodafone Arena’da Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman ile görüşerek incelemelerde bulunan Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao, Vodafone Arena’nın akıllı stadyum özellikleriyle bir çekim merkezi olacağını belirtti.Türk spor...

Fikret Orman:
Vodafone Arena’da Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman ile görüşerek incelemelerde bulunan Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao, Vodafone Arena’nın akıllı stadyum özellikleriyle bir çekim merkezi olacağını belirtti.
Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşması kapsamında inşaatı devam eden Vodafone Arena’nın çalışmalar hakkında Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman’dan bilgi alan Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao, sponsorluktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, yürütülen özverili çalışmalardan ötürü Orman’a ve Beşiktaş Kulübü yetkililerine teşekkür etti.
Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Vodafone Türkiye’nin ülkenin dijital dönüşümüne liderlik edecek, yatırım odaklı yeni stratejik programı ‘Dijital Dönüşüm Hareketi’nin önemine inanıyoruz. Vodafone’un büyüme unsurlarından biri, gelişmekte olan pazarlar ve heyecan verici bu ülkelerde önemli yatırımlar yapıyoruz. Önemli bir potansiyel barındıran bu pazarlarda, uygun fiyatlı akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla mobil veri kullanımı hızla artıyor. Vodafone Türkiye’nin ‘Dijital Dönüşüm Hareketi’ kapsamında yapacağı yatırımlar için önümüzdeki iki sene toplamda 2 milyar TL’nin üzerinde kaynak sağlayacağız. Bu ek yatırımlar içinde en büyük payı da teknoloji yatırımları alacak. Vodafone Arena ve Beşiktaş JK sponsorluğumuz, Vodafone Grubu olarak Türkiye’de bugüne kadar yaptığımız en büyük yatırımlardan birini oluşturuyor. Vodafone Arena projesine büyük değer veriyor ve bir teknoloji abidesi olacak bu stadyumu heyecan ve merakla bekliyoruz. Tüm dünyada artık ‘akıllı stadyum’ denilen bir trend var. Bu global trendin Türkiye’deki öncüsü olan Vodafone Arena, inşaat aşamasından itibaren uygulanan akıllı stadyum özellikleriyle misafirlerine dijital bir dünyanın kapılarını açacak. Aynı zamanda bir dünya metropolü olan İstanbul’un yurtdışında tanıtımına da önemli katkılar sağlayacağına inandığımız Vodafone Arena’nın açılışını heyecanla bekliyor, stadın bir an önce hayata geçmesi için özveriyle çalışan tüm ekipleri gönülden kutluyorum.”
Vodafone Grubu’nun Vodafone Arena’ya verdiği destekten büyük mutluluk duyduklarını ve Colao’yu önümüzdeki yıl gerçekleşecek Vodafone Arena açılışında da ağırlamayı arzu ettiklerini belirten Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt ise şöyle konuştu: "Akıllı Stadyum vizyonuyla en ileri teknolojilerle donattığımız Vodafone Arena, taraftarlara ve ziyaretçilere maç günleri unutulmaz bir dijital deneyim yaşatacak ve dijital dönüşüm hareketi vizyonumuzun hayat bulduğu görkemli bir örnek olacak. Vodafone Arena’nın teknolojisi yalnızca Wi-Fi teknolojisi ile sınırlı kalmayarak dünyada örnek gösterilen stadyumlarda hayata geçirilen zengin içerikli dijital ekran çözümleri, genişbant mobil şebeke, mobil aplikasyonlar ve servisler ile zenginleştirilecek. Vodafone Arena’nın toplam sponsorluk değeri 150 milyon doları buluyor. Hayata geçireceğimiz akıllı stadyum uygulamaları stadyumun inşaat aşamasından itibaren inşaat planı ile entegre bir şekilde planlanıyor. Teknolojik altyapısının yanısıra, çok amaçlı kompleks olarak İstanbul’un futbol, müzik, kültür-sanat, moda, eğlence ve diğer etkinliklerine ev sahipliği yapacak ve eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak da kullanılacak. Beşiktaş Müzesi ve Kartal Yuvası stattaki yerlerini yenileyerek korurken, en son mobil teknolojilerin yer alacağı Vodafone Cep Merkezi de taraftar ve ziyaretçilere benzersiz bir teknoloji deneyimi yaşatacak.”
Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao ve Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt’ü inşaat çalışmaları devam eden Vodafone Arena’da ağırlayan Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman ise "Beşiktaş ailesi olarak bir ilke imza atarak, Vodafone ile Türkiye’de daha önce eşi görülmemiş bir stadı hayata geçiyoruz. İnanıyorum ki Vodafone Arena Türkiye’nin spor arenasında dünyaya tanıtılmasında büyük rol oynayacak. Stadımız sadece maçlara ev sahipliği yapmayacak. Teknolojik özellikleriyle beraber bir yaşam merkezi olacak. Ülkemizin en köklü ve en önemli futbol arenalarından birinin yerine yapılan Vodafone Arena, futbol ruhunu ve coşkusunu, teknolojik alt yapısı sayesinde daha geniş kitlelere taşıyacak. Modadan sanata, eğlenceden spora kadar sosyal alandaki tüm ihtiyaçlara da Vodafone Arena ile hizmet edeceğiz. Stat çalışmalarına başlamadan önce tek bir hayalimiz vardı o da tüm alt yapısı ve üstün özellikleriyle sporseverlere eşsiz bir deneyim sunmaktı. Vodafone ile tüm bu hayallerimizi gerçeğe dönüştürüyoruz."
Vodafone CEO’su Vittorio Colao’ya Vodafone Arena ziyaretinde ’Colao’ yazılı bir forma ve kaşkol hediye edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER