FIRTINADAN YIKILAN 695 YILLIK MİNARE YENİDEN YAPILACAK

İzmir’in Aliağa ilçesinde 695 yıllık tarihi caminin minaresi fırtınaya dayanamayarak yıkıldı. Olay anında camide cemaatin bulunmaması olası bir faciayı önlerken, minarenin en kısa sürede restore edileceği öğrenildi.Şiddetli lodosa dayanamayarak...

FIRTINADAN YIKILAN 695 YILLIK MİNARE YENİDEN YAPILACAK
İzmir’in Aliağa ilçesinde 695 yıllık tarihi caminin minaresi fırtınaya dayanamayarak yıkıldı. Olay anında camide cemaatin bulunmaması olası bir faciayı önlerken, minarenin en kısa sürede restore edileceği öğrenildi.
Şiddetli lodosa dayanamayarak yıkılan Tarihi Balaban Paşa Cami’nin minaresi, aslına sadık kalınarak yeniden yapılacak. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, 695 yıllık Balaban Paşa Camii’nde olayda herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmamasının sevindirici olduğunu söyledi. Olayın yaşanmasının hemen ardından bölgeyi ziyaret eden Başkan Acar, kısa bir süre önce Balaban Paşa Camii’nin restorasyonu için ihaleye çıktıklarını hatırlattı. Tarihi caminin restorasyonu için gün saydığı bugünlerde yaşanan olayın üzüntü verici olduğunu da sözlerine ekleyen Acar, minarenin zarar görmesiyle birlikte restorasyon sürecini hızlandırmanın artık kaçınılmaz olduğunu söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327