FLAŞ! İş dünyasına operasyon kapıda!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, HSYK seçiminden sonra iş dünyasına operasyon yapılacağı yönündeki iddiayı değerlendirerek, “Hiçbir kurum keyfi operasyon yapamaz” dedi.

FLAŞ! İş dünyasına operasyon kapıda!

Birtakım ziyaretler için Kayseri’ye gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Serbest Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. Burada serbest bölgelerin geleceğiyle alakalı konuşan Zeybekci, “Türkiye 2023’te çok daha güçlü bir serbest bölge politikası ile yoluna devam edecek. Stratejik bir hedef olarak koyduğumuz AB projesinde Türkiye serbest bölgelerden vazgeçerek değil, serbest bölgeleri güçlendirerek ve güçlü bir şekilde AB sürecine taşıyarak yoluna devam edecektir. 500 milyar dolarlık ihracat, 150 milyar dolarlık hizmet geliri 2 trilyon dolarlık milli gelir ve serbest bölgelerimiz çok güçlü ve önemli bir fonksiyonu yerine getirecektir. 5-6 senelik zaman diliminde kazanmaya başladık ve önümüzdeki dönemde inşallah Serbest Bölge Kanunu’nu ele alacağız ve AB’ye girersek Türkiye serbest bölgeleri ile birlikte AB’ye üye olacak. Önümüzdeki 20-30 sene boyunca ekonomimizde önemli bir dinamo olarak da taşıyacağız” dedi.

Bir yargı mensubunun "HSYK seçiminden sonra iş dünyasına operasyon yapılacağı" yönündeki açıklamasını da değerlendiren Zeybekci, “Türkiye bir hukuk devletidir. Türkiye’de hukuk bütün kurumları ve kuralları ile ayaktadır ve hayattadır. Hiç kimse bir diğerini veya hiçbir kurum bir şahsa, özel sektöre durduk yere öyle keyfi operasyon düzenleyemez. Burada hukuk anlamında her kim bir sorumluluğa girdiyse ve sorumluluk ortaya çıkardıysa bunun hesabını hukuk içerisinde, evrensel hukuk standartları içerisinde vermelidir. Onun dışında atılacak hiçbir adıma hükümetimiz müsaade etmez. Öyle bir operasyon falan olmaz” diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2014, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER