Foça Kent Konseyi Önemli Kararlar Aldı

Foça Kent Konseyi Yürütme Kurulu, meclis başkanları ile birlikte toplanarak bazı önemli kararlar aldı. Toplantıya Konsey Başkanı Orhan Gürer, Genel Sekreter Göksel Acar, Yürütme Kurulu Üyeleri; Selma Sabancı, Işıl Dirim Kavitaş, Ceyhan...

Foça Kent Konseyi Önemli Kararlar Aldı
Foça Kent Konseyi Yürütme Kurulu, meclis başkanları ile birlikte toplanarak bazı önemli kararlar aldı. Toplantıya Konsey Başkanı Orhan Gürer, Genel Sekreter Göksel Acar, Yürütme Kurulu Üyeleri; Selma Sabancı, Işıl Dirim Kavitaş, Ceyhan Çetin, Ahmet Koldaş, Nuray Çiloğlu, Huriye Kuruoğlu, Servet Vural, Recep Hacıoğlu, Kemal Çiftçi, Altan Öztürk, Sermin Selçuk, Recep Hisar katıldı
Toplantı sonucunda Hülya Özdoğan Çapa’nın ilçe temsilcisi olarak Kent Konseyi Genel Kurul toplantılarına katılmak üzere seçilmesine, Kasım ayında uygun bir tarihte ilgililerin, kurum ve kuruluş temsilcilerinin davet edilerek “Alt yapı-Fosseptik-Kanalizasyon” konulu bir panel düzenlenmesine, 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren Foça Belediyesi’nin tabelalandırma ve estetik çalışmaları hakkında bilgilendirme talep edilmesine, 3- 12 metreden büyük büyük teknelerin çekek yeri hususunun çözümü, mahalle meclisi kurulması, Foça’daki Arnavut Kaldırımı tabir edilen yolların ıslah edilmesi, hususları ile ilgili genel kurul gündem maddesi oluşturulmasına karar verildi.
Ayrıca; Foça kent Konseyi toplantısında, Genel Kurul Gündemine girmesine gerek olmayan, Belediye Başkanı ile görüşülerek çözülebilecek konular toparlanarak bir liste oluşturuldu. Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ile görüşecek Yürütme Kurulu Komitesine Kent Konseyi Başkanı Orhan Gürer, Yürütme Kurulu Üyeleri Ceyhan Çetin, Recep Hacıoğlu ve Ahmet Koldaş’ın seçilmelerine karar verdi..
Foça Kent Konseyi Başkanı Orhan Gürer toplantı sonunda yaptığı açıklamada, “11-14 Eylül 2014 tarihlerinde yapılacak olan Uluslararası Foça Festivali’nin ardından Foça Kaymakamımızı ve Belediye Başkanımızı uygun görecekleri bir tarihte ziyaret etme kararı aldık .Çalışma yönergemizin yürütme kurulu üyelerine dağıtılarak gerekli görülürse yönergede değişiklik yapılması hususunda görüş birliğine de vardık.” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER