Foçalı Balıkçılar Bereketli Döndü

Balık avı sezonunun açılmasıyla Foçalı balıkçılar, denize açıldı. Balıkçılar, avdan bereketli döndü.Yeni sezon için sabırsızlıkla bekleyen balıkçılar, av yasağının bittiği gece yarısı Foça Limanı’ndan denize açıldı. SS...

Foçalı Balıkçılar Bereketli Döndü
Balık avı sezonunun açılmasıyla Foçalı balıkçılar, denize açıldı. Balıkçılar, avdan bereketli döndü.
Yeni sezon için sabırsızlıkla bekleyen balıkçılar, av yasağının bittiği gece yarısı Foça Limanı’ndan denize açıldı. SS Foça Merkez Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Ceyhan Çetin, balıkçıların akaryakıt, kumanya, su, balık kasası ve personel temini ihtiyaçlarını giderdiğini, teknelerinin resmi evraklarını bağlı oldukları liman başkanlıklarında hazırladığını söyledi.
Ceyhan Çetin, yaptığı açıklamada “İnşallah bol ve bereketli bir sezon olur. Yeni sezonun balıkçılarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. Geçen sene çok kötü bir sezon geçirdik. Balıkçılarımız bu sezonun bereketli geçeceğine inanıyor. Bir sene kötü olursa ikinci sene verimli oluyor. Hayırlısı ile sezonu açtık bütün endüstriyel balıkçılarımıza bol bereketli sezon diliyorum. Yasak nedeni ile yükselen balık fiyatları da yarı yarıya düşecektir" dedi.
Sabah saatlerinde Foça Limanı’nda ve balık halinde yoğun hareketlilik vardı. Avdan dönen tekneler limana yanaşırken, yakalanan balıklar bir bir kasalandı. Endüstriyel balıkçılar ise, tuttukları ilk parti balıkları soğutmalı araçlarla İzmir Balık Hali’ne sevk etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER